22:13 Најгори: Два деветнаестогодишњака из Белгије ухапшени због кријумчарења мрава18:41 Док се у Украјини хладно ратује, Запад се спрема за повратак на руско тржиште14:21 Џендерлуци из Небеске Србије: Први пут на једном лету, сво особље у авиону биле жене14:17 Лавров: У Сумију смо гађали састанак војних званичника НАТО и режима у Кијеву14:11 Кошарац о високој политици: Русија не утиче малигно, већ ЕУ и бивша америчка администрација13:35 Горан Петронијевић: Неко из Хашког Механизма треба провјерити Караџићево стање у затвору13:32 Ухапшени двадесетчетворогодишњаци у Брчком: Пуцали, па оптужени за покушај убиства13:27 Вашингтон и Брисел сада мало ипак преговарају о тарифама и, кажу, добро им иде18:12 Илон Маск против Опен АИ: У име човјечанства или личног профита?16:09 Киргиски пуковник: НАТО не може да замјени Русију у бившим републикама СССР

Мимо свијета: Њемачки Велт се пита зашто САД, Турска и Сауди Арабија могу бомбардовати суверене земље без санкција

Зашто Америка, Турска и Саудијска Арабија, противно међународном праву, смију да бомбардују и убијају, а не подлијежу санкцијама, за разлику од других, пита њемачки лист "Велт".

среда, август 31, 2022 / 11:54

Зашто Америка, Турска и Саудијска Арабија, противно међународном праву, смију да бомбардују и убијају, а не подлијежу санкцијама, за разлику од других, пита њемачки лист "Велт".

Аутори текста Сара Вагенкнехт и Кристијан Леје упозоравају да санкције против Москве не уништавају руску економију, већ просперитет њемачког становништва.

У исто вријеме, корпорације остварују профит из снова.

У тексту се оцјењује да је "вријеме за преиспитивање економског рата, чији је утицај на руску економију врло умјерен".

Иако Русији санкције штете, зарада од извоза енергената због високих цијена обара све рекорде.

Санкције не утичу на непријатељства у Украјини, која би једног дана могла завршити само захваљујући напорима дипломата. Слоган "Смрзни се ради мира" очито не пролази, наводе аутори текста.

Војни историчар Сонке Најцел наводи за "Велт" да "не зна ни за један случај у историји да су санкције зауставиле војни сукоб".

У Њемачкој је раст трошкова живота на нивоу од од 7,5 одсто, а за јесен Бундесбанка предвиђа и десет одсто.

При томе се рачуна да ће, уз инфлацију од осам одсто, људи потпуно изгубити једну мјесечну плату годишње, наводи лист.



Оставите одговор