ЛШ: Реал и Борусија пола корака у полуфиналу

Фудбалери Реала из Мадрида савладали су екипу Галатасараја 3:0(2:0), док су Малага и Дортмунд одиграли 0:0 у првим мечевима четвртфинала Лиге шампиона. Меч у Андалузији обиловао је темпом и шансама, али на жалост није било голова. Марио Геце промашио је неколико изгледних прилика, а играч меча је голман домаћих Вили. Реал је готово већ у […]

четвртак, април 4, 2013 / 06:00

Фудбалери Реала из Мадрида савладали су екипу Галатасараја 3:0(2:0), док су Малага и Дортмунд одиграли 0:0 у првим мечевима четвртфинала Лиге шампиона.

Меч у Андалузији обиловао је темпом и шансама, али на жалост није било голова. Марио Геце промашио је неколико изгледних прилика, а играч меча је голман домаћих Вили.
Реал је готово већ у првом мечу обезбиједио пролаз у полуфинале Послије пола сата било је 2:0. Роналдо је погодио у деветом, а Бензема у 29. минуту, да би коначан резултат поставио Игуаин у 73. минуту.

У уторак је Бајерн побиједио Јувентус са 2:0, док су ПСЖ и Барселона ремизирали 2:2.
Краљевски клуб искористио је прву шансу на утакмици и то у деветом минуту када је Кристијано Роналдо искористио одличну асистенцију Месута Озила.

На нову радост навијачи Реала морали су да чекају до 29. минута, када је Карим Бензема искористио смушеност у одбрани Галатасараја и савладао Фернанда Муслеру.

Гости из Турске су пријетили углавном из контранапада преко најбољих играча Дидијеа Дрогбе и Веслија Снајдера, али је мрежа Дијега Лопеза остала нетакнута.
Питање побједника, али, по свему судећи и полуфиналисте, ријешио је Гонсало Игуаин поготком главом у 73. минуту.

На утакмици у Малаги није било голова, иако је било чак 25 шутева на гол. Најбоље прилике на мечу пропустили су играчи Борусије, а предњачио је Марио Геце. У 13. минуту је голман домаћих Вили Кабаљеро одбранио ударац Роберта Левандовског на асистенцију Гецеа, да би Нијемац у 64. минуту преко имао одличну шансу, али је његов шут завршио тик поред стативе.

Домаћи су углавном били у подређеном положају, да би кренули да играју тек у посљедњих пола сата. Најбоље прилике за Малагу пропустили су Савиола и Иско, док је Жереми Тулалан имао неколико опасних шутева из даљине.