Двије медаље за Србију у веслању

Пиједолук (Италија) – Србија је на Велику суботу, 14. априла 2012, освојила двије медаље на Интернационалној веслачкој регати у Пиједолуку. Најсјајнијим одличјем окитила се Ива Обрадовић, која је у финалу Скифа са 7:36,94 мин. освојила прво мјесто, са готово шест секунди предности у односу на другопласирану Литванку, док је друга наша такмичарка Ивана Филиповић освојила […]

недеља, април 15, 2012 / 05:24

Пиједолук (Италија) – Србија је на Велику суботу, 14. априла 2012, освојила двије медаље на Интернационалној веслачкој регати у Пиједолуку.

Најсјајнијим одличјем окитила се Ива Обрадовић, која је у финалу Скифа са 7:36,94 мин. освојила прво мјесто, са готово шест секунди предности у односу на другопласирану Литванку, док је друга наша такмичарка Ивана Филиповић освојила високо четврто мјесто са 7:46,18.

У финалу четверца без кормилара за лаке веслаче наша посада у саставу Ненад Бабовић, Милош Томић, Немања Нешић, Милош Станојевић је са 6:07,22 минута прошла је кроз циљ као трећа иза Јужноафричке Републике (6:01,30) и Француске ( 6:02,42). Наш лаки четверац се бронзане медаље докопао у последњих 500 метара трке када је са трећег мјеста истиснуо Шпанце.

За разлику од лаког четверца и женског скифа, који ће се тек борити за ОИ у Лондону, наша два чамца са већ извађеним олимпијским визама у Пиједолуку нису у петак успјели да се пласирају у финале.

И двојац без кормилара Никола Стојић, Радоје Ђерић и четверац без кормилара Јован Поповић, Ненад Беђик, Миљан Вуковић, Горан Јагар били су први испод црте за финале – четврти.