Аваз: Изетбеговић гадафизра бошњачки политику

Бошњачки члан Предсједништва БиХ Бакир Изетбеговић, игноришући писмо које је њему и Бошњацима упутио предсједник САД Барак Обама, чини кардиналну грешку "гадафизирајући бошњачку политику" – истиче се у аналитичком тексту "Дневног аваза". Аналитичар сматра да је то што Изетбеговић, наводно, није сагласан са Обамом о палестинском питању изгледа био довољан разлог да увредљивим игнорисањем према […]

петак, новембар 4, 2011 / 10:09

Бошњачки члан Предсједништва БиХ Бакир Изетбеговић, игноришући писмо које је њему и Бошњацима упутио предсједник САД Барак Обама, чини кардиналну грешку "гадафизирајући бошњачку политику" – истиче се у аналитичком тексту "Дневног аваза".

Аналитичар сматра да је то што Изетбеговић, наводно, није сагласан са Обамом о палестинском питању изгледа био довољан разлог да увредљивим игнорисањем према лидеру највеће свјетске силе и најјачег савезника и заштитника БиХ, наруши и угрози добре односе бошњачког народа са САД.

Аутор текста сматра да би, занемаривањем Обаминог писма Изетбеговић и његов кабинет, у коме сједе и довољно искусни бивши новинари, то била обична грешка, могу да изазову и теже посљедице на односе Бошњака са САД него што је то учинио вехабијски терориста Мевлид Јашаревић.

Он наводи да се Изетбеговићев поступак може третирати и као став цијелог једног народа, чиме Изетбеговићева политика показује својеврстан суицидан карактер, а њене посљедице неће осјетити само његово политичко крило него цијели један народ и држава.

У тексту се подсјећа да је Изетбеговић у рату и након њега, под изговором страних инвестиција, ушао у деликатну зону да данас није јасно да ли он има више обавеза према разним "ал схидијима" или бирачима и свим грађанима БиХ.

Изетбеговићев кабинет једини је прећутао информацију о Обамином писму, док су српски и хрватски члан Предсједништва БиХ Небојша Радмановић и Жељко Комшић уредно обавијестили јавност, сходно важности догађаја.

Предсједник САД Барак Обама упутио је члановима Предсједништва БиХ писмо у коме тражи да БиХ не подржи захтјев Палестине за чланство у УН, наводећи да то није пут за рјешавање спора са Израелом који траје више од 60 година.



Оставите одговор