Важан корак ка опстанку, Игокеа савладала Мегу

Кошаркаши Игокее побиједили су Мега Лекс у Лакташима са 80:75, у последњој утакмици 19. кола АБА лиге. Домаћи тим је тако направио важан корак ка опстанку пошто сада има скор 7-12 на зачељу табеле. Са друге стране, тим Дејана Милојевића је претрпио седми пораз, али је и даље сигуран на четвртом мјесту на табели. Игокеа […]

понедељак, јануар 11, 2016 / 23:53

Кошаркаши Игокее побиједили су Мега Лекс у Лакташима са 80:75, у последњој утакмици 19. кола АБА лиге.

Домаћи тим је тако направио важан корак ка опстанку пошто сада има скор 7-12 на зачељу табеле. Са друге стране, тим Дејана Милојевића је претрпио седми пораз, али је и даље сигуран на четвртом мјесту на табели.

Игокеа је много боље отворила меч. Добила је прву дионицу са 25:17 и ту предност је задржала на полувремену (44:36).

Мега Лекс се мало по мало враћао у наставку и у 29. минуту је успио да стигне до вођства (62:60), али то је уједно било и све од гостујуће екипе.

Услиједио је велики пад Меге, која у наредних седм минута није постигла кош, а домаћин је за то вријеме серијом 14-0 практично ријешио меч. У самом финишу Игокеа је сачувала предност и дошла до веома важне побједе.

Огњен Јарамаз имао је 22 поена, 5 скокова и 4 асистенције, Луваву је додао 15 поена, а Савовић 13 уз 7 скокова. Домаћина су предводили Радивојевић са 21 поеном и 8 скокова и Шибалић који је уз 21 поен имао 7 ухваћених лопти.