10:07 Прави пријатељ: Лукашенко обећао помоћи Српску, а ми му шаљемо Сребренку Голић10:04 И да га нису употријебили, и да јесу, ово је дно: Вучевић пише Венсу да се САД укључе у истрагу око звучног топа10:00 Пољски министар одбране поздравља разговоре Путин-Трамп као први корак у правом смијеру17:41 Гогановић са Ефбиховцима и Натовцима каже да је потребно да се млади мотивишу да им се придруже17:37 Дачић показао звучни топ и рекао да га МУП Србије није користио на протесту у суботу17:32 Сипа јуче хапси по Српској, Додик данас каже да то раде по измишљеним законима17:29 Директор Хеликоптерског сервиса РС, демантовао да је Стевандић прешао из Србије хеликоптером17:27 Суд досудио скоро шест милиона евра за оштећене приликом масакра у ОШ Владислав Рибникар Београд17:20 Трамп разговарао са Зеленским, о оном што је причао са Путином17:16 Швајцарска скупштина, против слања додатне помоћи режиму у Кијеву

Укида се лига Европе, подуплава лига шампиона?

Челници европске куће фудбала разматрају могућност укидања Лиге Европе у корист Лиге шампиона. Најелитније фудбалско такмичење на свету би тако умјесто 32, имало 64 клуба на старту сезоне. "Још увек се воде дебате о томе у каквим облицима ће европска фудбалска клупска такмичења бити организована у периоду између 2015. и 2018. године. Причамо томе, а […]

среда, новембар 28, 2012 / 19:53

Челници европске куће фудбала разматрају могућност укидања Лиге Европе у корист Лиге шампиона. Најелитније фудбалско такмичење на свету би тако умјесто 32, имало 64 клуба на старту сезоне.

"Још увек се воде дебате о томе у каквим облицима ће европска фудбалска клупска такмичења бити организована у периоду између 2015. и 2018. године. Причамо томе, а коначну одлуку ћемо донијети 2014. године, ништа још није одлучено", рекао је Платини.

Једна од опција о којој се расправља је и та да у ЛШ у такмичењу по групама, учествује 64 клуба.

Приходи у Лиги Европе су за клубове далеко мањи од оних који се остварују у Лиги шампиона.

Такође, предсједник УЕФА не исказује забринутост због најава најбогатијих и најмоћнијих европских клубова да ће формирати такмичење које би било конкуренција Лиги шампиона.

"То је питање које се редовно појављује али мене то не брине. Једноставно ја не видим како би такво такмичење могло да функционише, а да није под окриљем УЕФА. Ко би судио те утакмице? На којим стадионима би играли? То желе многи људи? Не бих рекао", завршио је Платини.

У Европи је постојало више фудбалских такмичења некада, као што су били Куп сајамских градова, Куп побједника купова и Куп УЕФА који је прерастао у Лигу Европе. По свему судећи Стари континент ће остати са само једним клупским такмичењем, Лигом шампиона.



Оставите одговор