Шокантни преокрети на Ситијевом шампионском путу

Головима у 92. и 94. минуту, Манчестер сити освојио је титулу првака Енглеске, након што је прије тога губио на свом терену од десеторице играча Квинс Парк Ренџерса! Сити је два кола прије краја избио на прво мјесто Премијер лиге након побједе у градском дербију. Да би до краја остали испред Манчестера и освојили титулу […]

недеља, мај 13, 2012 / 18:05

Головима у 92. и 94. минуту, Манчестер сити освојио је титулу првака Енглеске, након што је прије тога губио на свом терену од десеторице играча Квинс Парк Ренџерса!

Сити је два кола прије краја избио на прво мјесто Премијер лиге након побједе у градском дербију. Да би до краја остали испред Манчестера и освојили титулу након 44 године, требала им је и побједа над Квинс парк ренџерсом. Повели су са 1:0, али је КПР преокренуо.

И то је био довољно изненађење, црвени дио Манчестера је неочекивано имао прилику да замисли титулу у својим рукама, кад је услиједио шокантан преокрет.

Манћини је у игру убацио и Џека и Балотелија, и резултат је дошао у надокнади времена. Џеко је погодио главом након корнера у 92. минуту, а Балотели је асистирао Агуеру који је погодио у задњим секундама меча.

У првом полувремену, Сити је повео голом Забалете у 39. минуту. Ђибрил Сисе је изједначио у 48. минуту, а Џејм Маки је у 66. минуту тријумфално завршио контру КПР.

Расплет Премијер лиге донио је и пласман Арсенала у Лигу шампиона, а Тотенхем ће ићи у квалификације уколико Челзи не постане шампон Европе. Болтон испада из лиге, а Квинс парк ипак остаје.