Рукометашице Србије уз звук сирене до побједе!

Поготком Јелене Ерић у последњој секунди рукометашице Србије пласирале су се у четвртфинале Свјетског првенства побједом над Јужном Корејом 28:27 (13:12). За пласман у полуфинале наша екипа бориће се са Норвешком, која је декласирала Чешку са 31:21. Најефикаснија је била Андреа Лекић са осам голова, по шест су дале Јелена Поповић и Сања Дамњановић, четири […]

понедељак, децембар 16, 2013 / 23:57

Поготком Јелене Ерић у последњој секунди рукометашице Србије пласирале су се у четвртфинале Свјетског првенства побједом над Јужном Корејом 28:27 (13:12).

За пласман у полуфинале наша екипа бориће се са Норвешком, која је декласирала Чешку са 31:21.

Најефикаснија је била Андреа Лекић са осам голова, по шест су дале Јелена Поповић и Сања Дамњановић, четири је дала Катарина Крпеж, а три Драгана Цвијић. Корејке је предводила Јунг са осам голова, а Ву је уписала шест.

Екипа Саше Бошковића играла је са много осцилација – у првом полувремену наше су водиле и са четири гола разлике, али су на полувреме отишле само са +1. Уз сјајну игру трија Поповић-Лекић-Дамњановић, Србија је била у налету у другом полувремену, а после гола Катарине Крпеж било је 20:14.

Међутим, услиједио је нови пад, Кореја је у 56. минуту први пут стигла до изједначења још од почетка меча и ушло се у узбудљиву завршницу.

Рју је на 12 секунди до краја дала гол за 27:27, чинило се да ће одлучити продужетак, али Јелена Ерић је у последњој секунди меча испод руке противнице послала лопту ка голу и у мрежу за коначних 28:27. Био је то први погодак Ерићеве, један али и те како вредан.