Реал и ЦСКА иду на Ф4, заустављен двоструки шампион

Кошаркаши московског ЦСКА обезбиједили су пласман на Ф4 Евролиге побједом над Панатинаикосом у мајсторици резултатом 74:44. „Армејци“ су били бољи ривал у комплетном току утакмице, сјајну партију је пружио центар Саша Каун, док на другој страни није било расположених појединаца. У табору ЦСКА се после дуже паузе појавио плејмејкер Милош Теодосић, постигао је 7 поена […]

субота, април 26, 2014 / 00:55

Кошаркаши московског ЦСКА обезбиједили су пласман на Ф4 Евролиге побједом над Панатинаикосом у мајсторици резултатом 74:44.

„Армејци“ су били бољи ривал у комплетном току утакмице, сјајну партију је пружио центар Саша Каун, док на другој страни није било расположених појединаца.

У табору ЦСКА се после дуже паузе појавио плејмејкер Милош Теодосић, постигао је 7 поена уз 3 асистенције за 15 минута, Ненад Крстић је уписао 5 поена и 2 скока, а поново је добру партију пружио Владимир Мицов (8п, 2ас, 1ск).

Руски тим се на тај начин придружио Барселони и Макабију, док ће четврти учесник завршног такмичења које се игра у Милану бити познат после петог дуела серије између Реал Мадрида и Олимпијакоса.

Екипе су веома опрезно старовале утакмицу, са јаким одбранама, међутим Панатинаикос није имао решење за Сашу Кауна, најефикаснијег актера меча са 18 поена.

Много промашаја је виђено у првој дионици, али је у наставку грчки тим успио да успостави какву-такву равнотежу, Димитрис Дијамантидис је повезао редове екипе. Ипак, то је трајало свега неколико минута, серијом 9:3 ЦСКА је на полувремену стигао до +14, 35:21.

У другом полувремену није било шанси да гости стигну до могућности за повратак у меч, за првих пет минута треће дионице убацили су свега пет поена, што је ЦСКА искористио и повећао предност на 21 поен, што је био кључни тренутак и разлика коју ПАО никако није могао да анулира.

Најефикаснији појединац на утакмици био је центар ЦСКА Саша Каун са 18 поена и девет скокова, а поред њега једини двоцифрени у руском тиму био је ВИктор Хријапа. На другој страин бољи од осталих био је Џејмс Гист са 11 поена, а потпуно је подбацио Дијамантидис, остао је без поена уз шут из игре 0/5.

Кошаркаши Реал Мадрида последњи су учесници завршног турнира Евролиге пошто су у мајсторици четвртфинала савладали Олимпијакос са 83:69.

Прошлогодишњи финалиста Евролиге је тако из даљег такмичења избацио двоструког узастопног шампиона.

Реал је контролисао већи дио дешавања, одиграо је одличну одбрану на Василису Спанулису и заслужено је прошао на Ф4 у Милано гдје га у полуфиналу очекује Класико против Барселоне.

У другом полуфиналу састаће се Макаби и московски ЦСКА.

Серхио Љуљ био је најбољи са 20 поена и 4 асистенције, а по 15 су додали Фернандес и Рејес. На другој страни, Спанулис је убацио 19 (7-16) уз 7 асистенција али и 7 изгубљених лопти, док је Лоџески додао 15.