Подвиг Партизанових кошаркаша против Реала

Кошаркаши Партизана приредили су праву сензацију у четвртом колу Европске лиге пошто су у својој дворани "Пионир” савладали мадридски Реал са 80:79 (22:16, 23:24, 12:21, 23:18). Иако аутсајдери у овом дуелу „црно-бели” су се лавовски борили током цијелог меча и на тај начин одржавали резултатску неизвјесност до самог финиша у коме су имали више концентрације […]

четвртак, новембар 10, 2011 / 23:02

Кошаркаши Партизана приредили су праву сензацију у четвртом колу Европске лиге пошто су у својој дворани "Пионир” савладали мадридски Реал са 80:79 (22:16, 23:24, 12:21, 23:18).

Иако аутсајдери у овом дуелу „црно-бели” су се лавовски борили током цијелог меча и на тај начин одржавали резултатску неизвјесност до самог финиша у коме су имали више концентрације и сналажљивости од славног противника и заслужено славили.

Утакмица која је свих 40 минута била у егалу на крају је завршена у корист српског шампиона. Партизан је у врло занимљивој завршници у којој су Шпанци имали прилику за продужетак, а потом и за побједу, имали више среће.

Тројком Фернандеза Реал је у последњем минуту повео са 78:76. Партизан је кошевима Ејси Лоуа изједначио, а онда са слободних бацања повео 80:78. У последњем нападу патизан на 7 секунди прије краја фаулира Љуља, који не погађа друго бацање, али домаћи не хватају лопту, која одлази у аут. Након извођења лопта опет долази до Љуља, али није био прецизан за три.

Са двије побједе и два пораза Партизан сада дијели друго мјесто у Ц групи са италијанским Арманијем, турским Ефесом и Реалом, а први је израелски Макаби са три побједе.

Дворана: „Пионир”. Гледалаца: 7.500. Судије: Христодулу (Грчка), Рижик (Украјина), Матијоли (Италија).

Партизан: Лоу 12, Кецман 8 (1 тројка), Радуљица 4, Јарамаз, Лучић, Милосављевић 5, Катић 2, Божић, Чакаревић 7 (1), Мачван 16, Анђушић 2, Пековић 20.

Реал Мадрид: Томић, Фернандез 10 (2), Санз, Поцијус 7 (1), Суарез 4, Рејес 2, Миротић 9, Родригез 5 (1), Бегић 3, Керол 21 (3), Љуљ 12 (1), Ибака 2.