Евролига: Пораз Ефеса, Армани једва

Макаби је побиједио Ефес у Истанбулу, а Армани је имао више живаца од Шарлроа. Жалгирис бољи од Бамберга, док је Нанси побиједио Каху Лаборал. Макаби је побиједио Ефес у дворани "Синан Ердем" 79:72 (14:13, 24:22, 21:18, 20:19) после тврде утакмице у којој су гости ипак држали конце игре у својим рукама. Израелски тим је све […]

четвртак, новембар 10, 2011 / 23:10

Макаби је побиједио Ефес у Истанбулу, а Армани је имао више живаца од Шарлроа. Жалгирис бољи од Бамберга, док је Нанси побиједио Каху Лаборал.

Макаби је побиједио Ефес у дворани "Синан Ердем" 79:72 (14:13, 24:22, 21:18, 20:19) после тврде утакмице у којој су гости ипак држали конце игре у својим рукама.

Израелски тим је све вријеме водио, највећа разлика је била +9, а Ефес је на 2:40 минута прије краја, тројком Саше Вујачића успио коначно да изједначи. Међутим, Џордан Фармар је био меч винер, јер је постигао наредна четири поена и обезбиједио Макабију трећу побједу у 4. колу Групе Ц Евролиге.

Ефес никако није успијевао да пробије магичну границу од -3 поена. Агресивном одбраном и тројкама Вујачића и Ченка Акијола, Ефес је пријетио, али је Макаби одбијао сваки напад. Последњи покушај Ефеса кренуо је на око четири минута прије краја, када је било 68:63 за Макаби. Станко Бараћ и Карим Тунчери убацили су по два поена, Макаби је потом погодио за два, да би Саша Вујачић постигао тројку за изједначење – 70:70.

Међутим, Фармар тада постиже четири поена (два са бацања после неспортске Тунчерија) и то је било недостижно за домаћи тим, којем је ово други пораз на свом паркету, после неуспијеха у мечу са Шарлроа.

Занимљив је учинак Саше Вујачића. Он је са 21 поеном био најефикаснији у Ефесу, постигао је тројку за изједначење, али му је шут за три поена био 4 од 13! Душко Савановић за 23 минута на паркету није постигао ни поен.

Врло неизвјесну утакмицу одиграли су у Белгији Шарлроа и Армани, а побиједила је екипа из Милана – 81:76.

Изједначено и равноправно током већег дијела меча. Шарлроа, који је још једном показао да није "топовска храна" у Евролиги, нити наиван ривал, имао је предност до неких два минута прије краја меча, али су кошаркаши Арманија имали више живаца у пенал-завршници.

Шарлроа је прешао у вођство у трећој четвртини серијом 8-0 (од 44:46 до 52:46). У последњи дио игре ушао је са предношћу 58:53, а почетком четврте четвртине 61:53.

У нервозној игри, Армани је некако успио да дође до егала 74:74, а потом је Данило Галинари био мирне руке – погодио је четири везана слободна бацања и екипа из Милана је задржала предност до краја.

Барселона је убједљиво побиједила Монтепаски Сијену 92:75 у дербију Групе Д. Већ после прве четвртине било је +12 за Барсу (24:12), што је пресудно утицало на даљи ток утакмице.

Чак Еидсон је са 22 поена и шест скокова био прво име утакмице, Еразем Лорбек је убацио 17, Ндонг 15 поена.

У екипи Монтепаскија Лестер Бо Мекејлеб је постигао 20 поена, а Игор Ракочевић 11 уз пет асистенција.

Александар Трифуновић је забиљежио први тријумф са Жалгирисом. Литванска екипа је побједом над упорним Бамбергом 81:70.

Прву побједу Жалгирис је остварио много теже него што се то чини кад се погледа резултат. Њемачки представник је, прије свега захваљујући Предрагу Шупуту, све вријеме дувао за вратом Жалгирису, који је у финишу успио да преломи меч.

Најбољи код Жалгириса био је Сони Вимс са 22 поена.

У Групи А изненађење. Нанси је на свом терену савладао Каху Лаборал 90:85, уз 21 поен и девет скокова Николаса Батума. У тиму Душка Ивановића, Мирза телетовић је постигао 24 поена, Фернандо Сан Еметерио 19. Немања Бјелица није се уписао у стријелце.

РЕЗУЛТАТИ И ПАРОВИ 4. КОЛА:

Група А

Нанси – Каха Лаборал 90:85

Среда

Канту – Олимпијакос 64:63
Билбао – Фенербахче 70:73

ТАБЕЛА: Каха Лаборал 3-1, Канту 3-1, Фенербахче 2-2, Нанси 2-2, Билбао 1-3, Олимпијакос 1-3.

Група Б

Жалгирис – Бамберг 81:70
/Вимс 22п – Шупут 19п/

Панатинаикос – ЦСКА

Среда

Уникаха – Загреб 99:85

ТАБЕЛА: ЦСКА 3-0, Панатинаикос 3-0, Уникаха 3-1, Жалгирис 1-3, Бамберг 1-3, Загреб 0-4.

Група Ц

Ефес – Макаби 72:79
/Вујачић 21п, Бараћ 17п – Фармар 18п,Блу 15п/

Шарлроа – Емпорио Армани 76:81

Партизан мт:с – Реал 80:79

ТАБЕЛА: Макаби 3-1, Реал 2-1, Ефес 2-2, Партизан мт:с 2-2, Емпорио Армани 2-2, Шарлроа 1-3.

Група Д

Барселона – Монтепаски 92:75
/Еидсон 22п, Лорбек 17п, Ндонг 15п – Мекејлеб 20п, Ракочевић 11п, 5ас/

Среда

Олимпија – Галатасарај 70:79
Проком – Уникс 68:72

ТАБЕЛА: Барселона 4-0, Монтепаски 3-1, Галатасарај 2-2, Уникс 2-2, Олимпија 1-3, Проком 0-4.