10:07 Прави пријатељ: Лукашенко обећао помоћи Српску, а ми му шаљемо Сребренку Голић10:04 И да га нису употријебили, и да јесу, ово је дно: Вучевић пише Венсу да се САД укључе у истрагу око звучног топа10:00 Пољски министар одбране поздравља разговоре Путин-Трамп као први корак у правом смијеру17:41 Гогановић са Ефбиховцима и Натовцима каже да је потребно да се млади мотивишу да им се придруже17:37 Дачић показао звучни топ и рекао да га МУП Србије није користио на протесту у суботу17:32 Сипа јуче хапси по Српској, Додик данас каже да то раде по измишљеним законима17:29 Директор Хеликоптерског сервиса РС, демантовао да је Стевандић прешао из Србије хеликоптером17:27 Суд досудио скоро шест милиона евра за оштећене приликом масакра у ОШ Владислав Рибникар Београд17:20 Трамп разговарао са Зеленским, о оном што је причао са Путином17:16 Швајцарска скупштина, против слања додатне помоћи режиму у Кијеву

Мирел: Крајње вријеме да буде формирана власт

Директор за западни Балкан у Генералној дирекцији Европске комисије за проширење Пјер Мирел рекао је да је крајње вријеме да буде формиран Савјет министара БиХ и позвао политичке лидере у земљи да то учине што прије. "Што прије буде формирана извршна власт у БиХ то боље. Крајње је вријеме и заиста се не може одлагати", […]

понедељак, јул 4, 2011 / 12:21

Директор за западни Балкан у Генералној дирекцији Европске комисије за проширење Пјер Мирел рекао је да је крајње вријеме да буде формиран Савјет министара БиХ и позвао политичке лидере у земљи да то учине што прије.

"Што прије буде формирана извршна власт у БиХ то боље. Крајње је вријеме и заиста се не може одлагати", изјавио је Мирел Срни.

Он је истакао да је то ургентно питање "због свих ствари које треба урадити", као и због тога што све друге земље у региону иду напријед.

Иако су избори одржани у октобру прошле године, власт на нивоу БиХ још није формирана.

Предсједсједништво БиХ, прегласавањем српског члана Небојше Радмановића, предложило је Славу Кукића за предсједавајућег Савјета министара. Кукић није добио подршку Представничком дому БиХ Парламентарне скупштине БиХ у првом кругу.

Уколико Кукић не добије подшрку Представничког дома ни у другом кругу гласања 14. јула Предсједништво БиХ дужно је да Парламентарној скупштини БиХ достави име новог кандидата за предсједавајућег Савјета министара.



Оставите одговор