Министри Ђокић и Ковачевић свечано отворили фарму пилића код Српца

У Горњим Кладарима код Српца данас је отворена фарма пилића компаније "Перутнина Птуј", у коју је ова групација инвестирала 4,5 милиона КМ. Комплекс, који садржи четири фарме, свечано су отворили министар индустрије, енергетике и рударства Републике Српске Жељко Ковачевић, министар рада и борачко-инвалидске заштите Српске Петар Ђокић, директор "Перутнине Птуј" Србац Томи Румпф и предсједник […]

петак, април 25, 2014 / 18:59

У Горњим Кладарима код Српца данас је отворена фарма пилића компаније "Перутнина Птуј", у коју је ова групација инвестирала 4,5 милиона КМ.

Комплекс, који садржи четири фарме, свечано су отворили министар индустрије, енергетике и рударства Републике Српске Жељко Ковачевић, министар рада и борачко-инвалидске заштите Српске Петар Ђокић, директор "Перутнине Птуј" Србац Томи Румпф и предсједник управе и генерални директор "Перутнине Птуј" Роман Гласер.

"Ово је још један доказ да је Српска одличан амбијент да се инвестира у њој", рекао је Ковачевић новинарима.

Он је истакао да су реализацијом ове инвестиције створене претпоставке за повећање производних капацитета и броја запослених, а самим тим и за привредни развој општине Србац и цијеле регије.

"Република Српска ће и у будућности омогућавати страним инвеститорима да улажу у Српској, а опредјељење ‘Перутнине Птуј’ за изградњу овако савремених објеката у Српцу је још једна потврда да се заједно са Владом Српске може инвестирати у најсавременије технологије и пратити свјетске трендове", напоменуо је Ковачевић.

Он је додао да на овај начин привреда Српске потврђује своју узлазну путању и стабилизацију развоја.

Ђокић је истакао да се данашњим активностима промовише инвестирање у Српску, подсјетивши да у овом тренутку "Перутнина Птуј" Србац запошљава укупно 211 радника, са могућношћу повећања.

"Групација развија кооперантску мрежу која је у старту бројала 15 копераната, а сада је то око 66 коопераната, што је значајан напредак", рекао је Ђокић новинарима.

Он је напоменуо да се овом инвестицијом развијају могућности и у другим подручјима Српске, посебно тамо гдје постоји искуство у перадарској производњи, као што су Посвавина и Семберија.

Ђокић је нагласио да су данашње инвестиције дио подршке Републике Српске, јер је Влада Српске кроз Развојни програм Републике, кроз Инвестиционо-развојну банку, подржала развој "Перутнине Птуј С".

"Радујемо се сваком пословном успјеху, сваком виду напретка привредног развоја и раста и развијања идеја које ће послужити и другима да се укључе у ланац овакве или сличне производње", рекао је Ђокић.

Гласер је рекао "Перутнина Птуј" у БиХ континуирано и стратешки улаже у различита пословна подручја, те да је изградња властитих фарми и дистрибутивног центра корак напријед у стабилном и квалитетном снабдијевању потрошача на овоме тржишту.

"Инвестицијама у изградњу најмодернијих узгојних капацитета проактивно смо одговорили на захтјеве тржишта, овим стварамо нову додатну вриједност за потрошаче и учвршћујемо своју лидерску позицију на тржишту БиХ у сегменту пилећег меса и производа од пилећег меса", нагласио је Гласер.

Директор србачке "Перутнине Птуј С" Томи Румпф је рекао да је фарма капацитета од 120.000 бројлера у једном турнусу, те да комплекс садржи четири објекта фарми у којима ће бити запослено шест радника.

Он је рекао да су објекти опремљени најсавременијом опремом, а да су нови модерни објекти изграђени због повећаних потреба тржишта и захтјева за савременом инфраструктуром.

"Новим инвестицијама ‘Перутнина Птуј’ је технолошки надоградила потпуни систем квалитета, сигурности и сљедивости који омогућава снабдијевање потрошача здравим и квалитетним пилећим производима за све генерације", истакао је Румпф.

Свечаном отварању присуствовали су и помоћник министра пољопривреде, шумарства и водопривреде Српске Радмила Чојо, замјеник начелника општине Србац Ранко Недић, амбасадор Словеније у БиХ Изток Грмек, представници конзулата Словеније у Бањалуци, представници Привредне коморе Српске, привредници те многобројни мјештани.



0 КОМЕНТАРА

  1. Da je bilo bar malo pameti šta je novca uzaludno potrošeno i ukradeno,mi smo sami mogli izgrađivati ovakve proizvodne kapacitete.Srbac je i ranije bio poznat po proizvodnji pilećeg mesa i proizvoda od istog.U ovom malom gradiću bilo je preko stotinu malih mini farmi koji su se bavili ovom proizvodnjom.Imali su i najsavremeniju klaonicu pilića Živinoprodukt,ali je to sve stalo i prodato strancima za bagatelu.Umjesto da sami organizujemo proizvodnju i ostvarujemo ostatak dohotka koji ostaje RS mi ovako omogućavamo da se stranci bogate i iznose dohodak iz RS.Još se slikamo i smatramo to nekakvim uspješnim rezultatima koje je ova vlast ostvarila.

Оставите одговор