ЛЕ: Добро вече Срба, шестица Валенсије

Голови Сергеја Милинковић-Савића и Николе Стојиљковића, као и убједљива побједа Валенсије обиљежили су вечерње мечеве 1/16 финала Лиге Европе. Милинковић-Савић био је једини стријелац за Лацио који је одиграо 1:1 са Галатасарајем у Истанбулу. Домаћи тим повео је са 1:0 у 12. минуту голом Сариоглуа, а српски фудбалер је изједначио у 21. пошто се после […]

четвртак, фебруар 18, 2016 / 22:35

Голови Сергеја Милинковић-Савића и Николе Стојиљковића, као и убједљива побједа Валенсије обиљежили су вечерње мечеве 1/16 финала Лиге Европе.

Милинковић-Савић био је једини стријелац за Лацио који је одиграо 1:1 са Галатасарајем у Истанбулу.

Домаћи тим повео је са 1:0 у 12. минуту голом Сариоглуа, а српски фудбалер је изједначио у 21. пошто се после прекида најбоље снашао и главом погодио мрежу.

Млади репрезентативац Србије одиграо је цео меч за Римљане, Баста није био зу комбинацији за тим, а Бишевац и Ђорђевић су остали на клупи.

Валенсија се мучи од доласка Гарија Невила на клупу, али би дуел против Браге могао да буде прекретница за шпански тим. Савладан је Рапид са убедљивих 6:0, а већ у 35. минуту домаћин је водио са 5:0 головима Мине (2), Пареха, Негреда и Гомеса. Побједу је овјерио минут прије краја Родриго.

Аугсбург и Ливерпул одиграли су без голова у Њемачкој. Обе екипе имале су неколико одличних шанси, али стријелци нису били расположени, па ће одлука пасти у реваншу на Енфилду.

Атлетик Билбао је ће такође бити изузетно задовољан, пошто је савладао Олимпик у Марсеју са 1:0 голом сјајног Арица Адуриза.

Брага је побиједила Сион у Швајцарској са 2:1, а први гол за португалску екипу постигао је Никола Стојиљковић у 13. минуту сјајним ударцем. Бивши фудбалер Чукаричког сјајно је захватио лопту после додавања Пинта и закуцао је у мрежу. Изједначио је Конате у 53. минуту, али је побједу Браги донио Силва у 61. минуту. Стојиљковић је замијењен у надокнади времена.

Није било голова на дуелу Шахтјор – Шалке, а Леверкузен је са минималних 1:0 побиједио Спортинг у Лисабону голом Беларабија. Истим резултатом Спарта је код куће савладала Краснодар.