Кошаркаши Србије побједили Турску

Најбољи српски кошаркаши турнир у Измиру "Спор Тото свјетски куп" окончали су са две побједе и поразом. Екипа селектора Душана Ивковића у последњем мечу на турниру у Измиру савладала је екипу домаћина, Турске, са 83:58 (24:18, 19:14, 17:11, 23:15). "Орлови" су диктирали темпо од почетка до краја меча. Од старта су (на овом мечу) "плави" […]

недеља, август 14, 2011 / 06:05

"Орлови" су диктирали темпо од почетка до краја меча. Од старта су (на овом мечу) "плави" преузели инцијативу, повели са 9:4, а захваљујући одличној одбрани одмах су задали много муке расположеним Турцима. Вођство је расло како је меч одмицао, упркос томе што је селектор Ивковић ротирао на терену све распложиве снаге.

На старту друге четвртине Србија је "побјегла" серијом 11:0 на 35:18, а домаћинима су дозволили тек после четири минуте да се упишу у стријелце. До одласка на велики одмор успели су Турци да појачају игру и серијом 11:4 смање на 11 поена заостатка (43:32).

Крстић и другови, међутим, нису попуштали у наставку – беспоштедно су пунили кош домаћина, па је у 27. минуту на семафору стајало 58:38, након чега је и дефинитивно било рјешено питање побједника.

Упорни домаћин, агресивном игром, пет минута пре краја успјео је да стигну на "минус 14" (52:66), али је то било све, будући да су "орлови" до краја одиграли у петој брзини, на моменте и веома атрактивно, и на крају стигли до највеће разлике – 83:58.

Најефикаснији у редовима Србије био је капитен Ненад Крстић са 13 поена, Коста Перовић забележио је 12, док су Урош Трипковић и Миленко Тепић убацили по десет кошева.

Србија је на турниру у Измиру освојила друго место, иза Њемачке, која је поражена од Украјина са 81:67 (23:14, 23:20, 21:14, 14:19).

Изабраници Душана Ивковића већ данас крећу пут Лондона, где их после дана паузе, од уторка до недеље, очекује наступ на турниру са још пет репрезентација – Аустралијом, Кином, Хрватском, Француском и домаћином Великом Британијом.