Миодраг Зарковић: Бој на Калинићу

Како год Србија да прође у Кини, барем се неће обрукати онако како би је понизило пуко присуство Николе Калинића, тј. онако како су се протеклих седмица срамотили/разоткривали вајни Калинићеви „браниоци“, међу које се у фото-финишу сврстао и Сергеј Трифуновић.

Србија побиједила Аустрију на гузове

Кошаркашка репрезентација Србије побиједила је вечерас у Бечу Аустрију са 82:81 (21:18, 20:25, 25:20, 16:18), у четвртом колу Групе Г квалификација за Свјетско првенство.

Ђорђевић: Крећемо од нуле

Селектор Србије Александар Ђорђевић оценио је да је жреб за Евробаскет изузетно тежак, али да је циљ континуитет освајања медаља.

Србији свјетско злато у баскету „три на три“

Мушка репрезентација Србија освојила је прво мјесто и златну медаљу на свjетском првенству у баскету „три на три”, које је у организацији Међународне кошаркашке федерације (ФИБА) одржано у Атини.

Србија одбранила злато на Универзијади

Кошаркашка репрезентација Србије одбранила је златну медаљу на Универзијади у кинеском Шенжену, пошто је у финалу савладала селекцију Канаде резултатом 68:55 (17:19, 15:15, 17:6, 19:15).