Хоће ли објавити: Општина Теслић демантује извјештавање РТРС

Општинска управа Теслић поново демантује непрофесионално и политички мотивисано писање и извјештавање РТРС-а о Теслићу овај пут о експлоатацији шљунка, а гдје су изнесене бројне неистине у емисијама "Дневник 2” од 09.03.2018. и "Печат” од 08.03.2018.

петак, март 16, 2018 / 16:53

Апсолутно је неистинита тврдња да надлежни у одјељењу за инспекцијске послове Општинске управе Теслић "гледају кроз прсте” лицима која врше нелегалну експлоатацију шљунка, о чему свједоче бројни прекршајни налози које су поднијели службеници овог одјељења.

Неистина је такође да се ради о милионским штетама, јер се ради о малим водотоцима са малим рјечним наносом, као што је и сам РТРС навео у овим емисијама што само по себи демантује и РТРС и одборника Предрага Маркочевића, који је својевремено био предсједник Извршног одбора СО Теслић, а који није успоредбе ради навео колики је био износ уплаћене водне накнаде у том периоду. Маркочевић је такође за вријеме изборних кампања 2012. и 2016. године насипао путеве у чечавском крају, те би требао да објасни чијим средствима, чијом механизацијом, одакле је вађен шљунак који је коришћен и чијим средствима су асфалтирани путеви скоро преко ноћи без тендера и без икакве документације.

У прилог томе да се не ради о милионским штетама као што то тврди РТРС је чињеница да "Воде Српске” које газдују водотоцима нису на подручју општине Теслић спровеле нити једну компликовану процедуру издавања сагласности за експлоатацију шљунка, јер им се то не исплати с обзиром да се ради о малим водотоцима, о чему смо и писмено и усмено обавјештени са њихове стране.

У прилозима РТРС-а такође су изнесене бројне неистине које спадају у домен опште културе и знања, као на примјер то да "копања шљунка повећава опасност од поплава” ("Печат” 25:43), што није истина, јер се чишћењем рјечног корита и уклањањем наноса спречава поплава. Градско
језгро Теслића је у неколико наврата било у задњих 15 година у опасности од поплаве управо због неуклањања рјечних наноса.

У том смислу такође је неистина да је у Чечави "због експлоатације ријека помјерила корито, те оштетила асфалтни пут”, јер оштећење пута нема везе са ријечним коритом, које је помјерено због постојања рјечних наноса, а не њиховом експлоатацијом.

Уколико РТРС, појединци или политичке партије имају сазнања о почињеним кривичним дјелима, постоје органи Министарства унутрашњих послова и тужилаштво, којима су дужни да та дјела пријаве. Оптужбе на рачун Општинске управе Теслић од стране РТРС-а и појединаца којима су
дали медијски простор су дакле самим тим потпуно без икаквог основа и могу се сматрати политичким подметањима путем пласирања неистина, како би се нанијела штета Општинској управи Теслић, што није први пут да ова медијска кућа чини.



Оставите одговор