ФЗО уводи треће, Додиково дијете из епрувете

Фонд здравственог осигурања РС ће на иницијативу предсједника Републике Српске финансирати три поступка вантјелесне оплодње за парове који природним путем не могу да добију бебу, што представља значајан искорак када су у питању права наших осигураника у вези са репродуктивним здрављем.

петак, јун 29, 2018 / 18:36
Ову новину данас је усвојио Управни одбор ФЗО РС, тако да ће парови који имају доказан стерилитет, умјесто два покушаја, о трошку Фонда имати право на три поступка вантјелесне оплодње.
Иако су издвајања за здравствену заштиту у Републици Српској најмања у региону, увођењем и трећег покушаја вантјелесне оплодње, Српска се по овом праву изједначава са много развијенијим земљама, које за здравство издвајају знатно више.
Подсјећамо да ФЗО РС још од 2007 године финансира један поступак вантјелесне оплодње, а од 2011 године два поступка. До сада је је поступком вантјелесне оплодње у РС рођено 1.04 беба.

Такође, дакле, наиме

Такође, Фонд здравственог осигурања РС је међу првим фондовима у региону почео да финансира и услугу чувања ембриона. Раније су ову услугу парови морали да плаћају сами, а од прошле године Фонд у потпуности финансира чување ембриона у здравственој установи која са Фонд има потписан уговор.
Дакле, захваљујући стабилном пословању, одговорном и рационалном приступу у којем је у фокусу наше пословне политике осигураник, са овом новином, Фонд је наставио да у континуитету осигураницима обезбјеђује квалитетнију здравствену заштиту.
Наиме, Фонд је увођењем најсавременијих иновативних лијекова за обољеле од метастатког меланома и карцинома плућа, ослобађањем од партиципације свих обољелих од ријетких болести, финаснирањем више од 40 нових здравствених услуга у болницама, те са најсавременијом радиотерапијом и дијализом, још једном доказао да све своје активности усмјерава на осигуранике како би им обезбједили најбољу могућу здравствену заштиту.
ФЗО РС ће и даље без обзира на несавјесну и неодговорну политику одређених послодаваца који избјегавају плаћање доприноса, као и на изузетно мале приходе за здравство са којима се сусрећу све земље у развоју, наставити да  осигураницима обезбјеђује квалитетнију здравствену заштиту и уводи права која се, већ сада, могу поредити са најразвијенијим земљама.


Оставите одговор