Баварци завршили посао у Лондону

Фудбалери Бајерна и Порта остварили су повољне резултате у утакмицама осмине финала Лиге шампиона. Баварци у на “Емирејтсу” потопили Арсенал резултатом 3:1, док је Порто на свом терену остварио минималну побједу против Малаге. Бајерн је доминирао током цијелог меча против “тобџија”. У 7. минуту сусрета Манџукић и Милер су одлично комбиновали, да би Милер акцију […]

уторак, фебруар 19, 2013 / 22:59

Фудбалери Бајерна и Порта остварили су повољне резултате у утакмицама осмине финала Лиге шампиона.

Баварци у на “Емирејтсу” потопили Арсенал резултатом 3:1, док је Порто на свом терену остварио минималну побједу против Малаге.

Бајерн је доминирао током цијелог меча против “тобџија”. У 7. минуту сусрета Манџукић и Милер су одлично комбиновали, да би Милер акцију завршио центар шутем са десне стане. Лопта је пала у шеснестерцу и дошла до Тонија Кроса који је волејом смјешта у гол пољског голмана. До другог гола чекало се нешто мање од 15 минута. Крос је центрирао, Ван Бујтен са ћошка петерца шутирао, Шчешњи одбранио, да би лопта стигла до усамљеног Милера који са три метра шаље лопту у гол.

Арсенал је ухватио прикључак у 55. минуту када се Нојер изгубио у свом петерцу да би лопта завршила на глави Подолског који је главом шаље преко голмана Бајерна. Гол вриједн пролаза њемачком тиму донио је Мандћукић који је покупио оштру лопту упућену од Лама.

Доста мање узбуђења виђено је у Португалу гдје је предност свом тиму донио Мутињо у 56. минуту утакмице.

Сутра су на распореду још двије утакмице 1/8 финала с састају се Милан и Барселона, те Галатасарај и Шалке.