Трка се наставља: Партизан славио у дербију у задњој минути

Голом Немање Којића у 90. минуту Партизан је савладао Црвену звезду са 2:1 у 146. вечитом дербију и вратио се у трку за титулу. Партизан је овом победом пришао на три бода заостатка у односу на највећег ривала, четири кола пре краја првенства. Поред Којића, за ‘црно-беле’ феноменалан гол постигао је Никола Дринчић у 27. […]

субота, април 26, 2014 / 21:33

Голом Немање Којића у 90. минуту Партизан је савладао Црвену звезду са 2:1 у 146. вечитом дербију и вратио се у трку за титулу.

Партизан је овом победом пришао на три бода заостатка у односу на највећег ривала, четири кола пре краја првенства.

Поред Којића, за ‘црно-беле’ феноменалан гол постигао је Никола Дринчић у 27. минуту, док је стрелац за Звезду био Драган Мрђа у 56. Гости су своју шансу пропустили у првом полувремену када нису реализовали два пенала, а поред Којића јунак меча је голман Милан Лукач.

146. вечити дерби имао је необичну увертиру, припадници МУП Србије претресли су ствари фудбалера Партизана, због информација да ће они и чланови стручног штаба унети пиротехничка средства на стадион.

Несвакидашње квалитетан меч почео је великом иницијативом Партизана, који се прописно испромашивао у првих 15 минута. Предњачили су Волков и Шкулетић, а у 25. минуту могли су да буду сурово кажњени.

Драган Мрђа пао је после старта Војислава Станковића у казненом простору, а Милорад Мажић показао је на белу тачку. Милош Нинковић је шутирао у десну страну, али је живу лопту ухватио Милан Лукач.

Казна за промашени пенал стигла је само два минута касније. На више од 25 метара Лазовић је оборен, а Дринчић је одлучио да шутира директно на гол. Лопту је ударио пуном преко унутрашње и она је завршила у самим ракљама немоћног Бајковића – 1:0.

Само седам минута касније, гости су добили нови једанаестерац, када је овога пута Трајковић уклизао Мрђи. Мијаиловић је преузео одговорност, гађао исто место као његов претходник, али је Лукач поново бриљантно одбранио.

Друго полувреме није кренуло добро по актуелног првака Србије, пошто је Мрђа изједначио у 56. минуту. Он је успео да издржи дуел са Станковићем после велике грешке Волкова и постигне свој 17. гол у Јелен Суперлиги.

По приликама, други део игре био је знатно сиромашнији од првог, па се могу издвојити покушаји Којића са једне и Мрђе са друге стране. Ипак, виђена су два гола, а победу ‘црно-белима’ донео је Немања Којић, који је ушао у другом полувремену.

Он је у 90. минуту искористио центаршут Вулићевића са десне стране и у паду, волеј ударцем из тешке позиције погодио доњи десни угао Бајковићевог гола.