Специјални рат: Американци измислили блог "сиријске лезбијке"

Амина Араф, ауторка сад већ чувеног блога "Лезбијка у Дамаску", за коју се појавила информација да је недавно киднапована уопште не постоји. То је дефинитивно потврдио Том Мекмастер (40), амерички студент на единбуршком универзитету у Шкотској, који се извинио и признао на свом блогу да он стоји из идентитета сиријске лезбијке. Блог Амине Араф (25) […]

уторак, јун 14, 2011 / 17:14

Амина Араф, ауторка сад већ чувеног блога "Лезбијка у Дамаску", за коју се појавила информација да је недавно киднапована уопште не постоји.

То је дефинитивно потврдио Том Мекмастер (40), амерички студент на единбуршком универзитету у Шкотској, који се извинио и признао на свом блогу да он стоји из идентитета сиријске лезбијке.

Блог Амине Араф (25) приказивао је њен живот у главном граду Сирије за вријеме грађанског устанка и брзо је привукао пажњу свјетске јавности.

Она је отворено писала о земљи у којој је хомосексуалност илегална, позивала на пад режима, осуђивала хапшење и убијање демонстраната.

Изненада, свијет је узнемирила вијест која се појавила на њеном блогу – да је ухапшена док се прије недељу дана шетала с пријатељицом.

"Тројица мушкараца зграбила су је и угурала у возило које је на прозору имало наљепницу с ликом Басела Асада, бившег шефа службе безбједности и покојног брата председника Сирије Басхара Асада – написала је на Аминином блогу Ранија Исмаил, која се представила као њена рођака.

Борци за људска права, геј активисти широм света, позивали су сиријске власти да се Амина ослободи. А онда нагли обрт.

Јелена Лечић, 25-годишња дјевојка која живу у Лондону и која је на свом Фејсбук профилу написала да је средњу школу и Правни факултет похађала у Ријеци, појавила се тврдећи да је на Амининим фотографијама заправо она.

"Била сам шокирана кад сам у новинама угледала себе. Само што је испод слике умјесто мог имена стајало друго име. Осјетила сам велики страх с обзиром на то да су се подигли борци за људска права у Сирији. Фотографије су украдене с мог приватног Фејсбук профила. рекла је Лечићева.

Након неколико дана спекулисања постоји ли Амина или не, случај је "ријешен". Том Мекмастер признао је да је он све вријеме писао текстове на блогу и тиме изазвао гњев геј активиста који су схватили да њихова јунакиња не постоји.

"Твоје извињење није прихваћено. Почео сам да истражујем хапшење и могао сам себе довести у смртну опасност распитујући се код полиције о фиктивној особи" поручио му је уредник сајта ГејМидлИст.кom.



Оставите одговор