Словачка побиједила Шпанију, преокрет Македоније

Репрезентативци Словачке направили су највеће изненђење у досадашњем току квалификација за ЕУРО 2016, пошто су савладали првака Европе Шпанију – 2:1 (1:0). Македонија је губила у Скопљу од Луксембурга на полувремену, али је Абдурахими у другом минуту надокнаде донио сва три бода Бившој југословенској републици. Кучка је донио предност домаћем тиму на стадиону у Жилини […]

петак, октобар 10, 2014 / 01:21

Репрезентативци Словачке направили су највеће изненђење у досадашњем току квалификација за ЕУРО 2016, пошто су савладали првака Европе Шпанију – 2:1 (1:0).

Македонија је губила у Скопљу од Луксембурга на полувремену, али је Абдурахими у другом минуту надокнаде донио сва три бода Бившој југословенској републици.

Кучка је донио предност домаћем тиму на стадиону у Жилини у 17. минуту, а чинило се да ће Пабло Алкасер спасти Фурију голом у 82. Ипак, сва три бода Словачкој и чело табеле доноси Мирослав Штох у 87. минуту.

У преосталом мечу групе Украјина је тек у последњих десет минута успјела да сломи Бјелорусију (2:0). Најпре је Мартинович постигао аутогол у 82. минуту, да би побједу гостију, после уводног пораза од Словачке, потврдио Сидорчук у трећем минуту надокнаде.