Севиља близу финала, Наполи у проблемима

Фудбалери Севиље на корак су од новог финала Лиге Европе, док је Наполи у проблему пред реванш полуфинала. Бранилац титуле Севиља је разбила Фиорентину 3:0 на свом терену, па је веома близу пласмана у финални меч у Варшаваи. С друге стране, Наполи је играо само 1:1 са Дњипром на Сан Паолу, па га очекује тежак […]

петак, мај 8, 2015 / 00:11

Фудбалери Севиље на корак су од новог финала Лиге Европе, док је Наполи у проблему пред реванш полуфинала.

Бранилац титуле Севиља је разбила Фиорентину 3:0 на свом терену, па је веома близу пласмана у финални меч у Варшаваи.

С друге стране, Наполи је играо само 1:1 са Дњипром на Сан Паолу, па га очекује тежак задатак у реваншу у Украјини.

Наполи је жестоко кренуо против Дњипра, свом силом напао гол гостију, константно су летјели пасови ка Игуаину, али су Украјинци на челу са Дагласом Силвом успјешно одољели сваком нападу најефикаснијег тима такмичења.

Коначно на старту другог полувремена Наполи успијева да пробије одбрамбени бедем Дњипра, стиже до вођства голом Давида Лопеса после корнера.

Тим Рафаела Бенитеса је у наставку покушавао да дуплира предност и олакша себи посао у реваншу, редали су се покушаји Каљехона, Хамшика и Игуаина, али гола није било.

И у тренуцима када је шпански стручњак покушавао да умртви игру и сачува минималац, гости су захваљујући пропустима судије стигли до великог поготка у гостима. Федецкиј је убацио лопту са десне стране, а Јевген Селезњов из офсајда затресао мрежу.

Севиља је у првих 20-ак минута контролисала темпо меча и са свих страна покушавала да Баки створи гол шансу, да би у 17. минуту Колумбијац омогућио Алеиксу Видалу да са ивице казненог донесе вођство домаћину.

У наставку полувремена Фиорентина је доминирала, већ у следећем нападу је Матијас Фернандес промашио немогуће, са пет метара је пребацио гол, да би потом голман Севиље Рико спријечио Шпанца и Салаха да изједначе резултат.

Севиља већ у седмом минуту наставка користи лошу реакцију гостујуће одбране и голмана Нета, те другим голом Видала дуплира вођство.

Домаћи су се повукли у наставку и вребали шансу из контранапада за нови гол, што су дочекали 15 минута прије краја када после експресне акције по лијевој страни, резервиста Кевин Гамеиро постиже нови погодак и потврђује девету узастопну побједу Севиље на свом терену у Европи.

Реванши су 14, а финале 27. маја у Варшави. Побједник ЛЕ ће се пласирати у Лигу шампиона.