Руси и Словенци убједљиво до четвртфинала

Хокејаши Русије и Словеније пласирали су се у четвртфинале турнира на Зимским олимпијским играма у Сочију. Један од фаворита, домаћин Русија је са 4:0 прегазила Норвешку, док је Словенија истим резултатом надиграла Аустрију и наставила своју бајку на дебију на ЗОИ. Русија ће у четвртфиналу играти против Финске, док Словенију очекује селекција Шведске. Касније су […]

уторак, фебруар 18, 2014 / 18:28

Хокејаши Русије и Словеније пласирали су се у четвртфинале турнира на Зимским олимпијским играма у Сочију.

Један од фаворита, домаћин Русија је са 4:0 прегазила Норвешку, док је Словенија истим резултатом надиграла Аустрију и наставила своју бајку на дебију на ЗОИ.

Русија ће у четвртфиналу играти против Финске, док Словенију очекује селекција Шведске. Касније су на програму још два меча осмине финала, Чешка и Словачка одлучују ко ће на САД, а Швајцарска и Летонија ко ће играти против Канаде у четвртфиналу.

Иако су славили са четири гола разлике, Руси су имали доста проблема против Норвежана. Поново је сјајан на голу био Сергеј Бабровски чиме је олакшао посао саиграчима.

"Викинзи" су одолијевали пуних 25 минута, да би тек у петом минуту наставка Радулов сломио отпор ривала. Од тог поготка све је ишло лакше за "Зборнају", а када је крајем другог периода Иља Коваљчук дуплирао резултат све је било ријешено.

У самој завршници Норвежани су кренули на све или ништа, избацили су из игре и голмана како би имали играча више у пољу, што су Руси казнили новим голом Радулова и Терешенка.

Хокејаши Словенији употпунили су савршен дан своје земља у Сочију. У истом дану када је Тина Мазе освојила друго злато на ЗОИ, хокејаши су стигли до великог успијеха пласманом међу осам најбољих.

Одиграли су на веома високом нивоу, предвођени чврстом одбраном и голманом Робертом Кританом који је зауставио свих 30 шутева ка свом голу.

С друге стране, напад је био веома ефикасан од старта меча и већ после 12 минута донио два гола предности преко Анжеа Копитара и Јана Урбаса. Оба гола стигла су у акцијама са играчем више на леду.

Већ у 24. минуту Сабахудин Ковачевић је постигао и трећи гол за "змајчеке", а коначан резултат је у самом финишу поставио Јан Муршак.