22:13 Најгори: Два деветнаестогодишњака из Белгије ухапшени због кријумчарења мрава18:41 Док се у Украјини хладно ратује, Запад се спрема за повратак на руско тржиште14:21 Џендерлуци из Небеске Србије: Први пут на једном лету, сво особље у авиону биле жене14:17 Лавров: У Сумију смо гађали састанак војних званичника НАТО и режима у Кијеву14:11 Кошарац о високој политици: Русија не утиче малигно, већ ЕУ и бивша америчка администрација13:35 Горан Петронијевић: Неко из Хашког Механизма треба провјерити Караџићево стање у затвору13:32 Ухапшени двадесетчетворогодишњаци у Брчком: Пуцали, па оптужени за покушај убиства13:27 Вашингтон и Брисел сада мало ипак преговарају о тарифама и, кажу, добро им иде18:12 Илон Маск против Опен АИ: У име човјечанства или личног профита?16:09 Киргиски пуковник: НАТО не може да замјени Русију у бившим републикама СССР

Рекордан квартални приход "Интел"-а

Највећи свјетски произвођач компјутерских чипова "Интел" остварио је рекордан квартални приход и велику зараду, захваљујући расту продаје компјутера на тржиштима у развоју. Приход у другом кварталу износио је 13 милијарди долара, што је 20 одсто више него у истом периоду прошле године, а зарада је повећана на три милијарде долара. Компанија наводи да у другој […]

четвртак, јул 21, 2011 / 18:08

Највећи свјетски произвођач компјутерских чипова "Интел" остварио је рекордан квартални приход и велику зараду, захваљујући расту продаје компјутера на тржиштима у развоју.

Приход у другом кварталу износио је 13 милијарди долара, што је 20 одсто више него у истом периоду прошле године, а зарада је повећана на три милијарде долара.

Компанија наводи да у другој половини године очекује сличан темпо раста продаје.

"Остварили смо значајно достигнуће у другом кварталу и први пут премашили 13 милијарди долара", саопштио је директор "Интела" Пол Отелини.

Он је додао да је на овакав пословни резултат утицао раст потражње за најновијим "Интеловим" технологијама, повећање продаје мобилних уређаја и интензивирање саобраћаја на интернету.

Отелини је рекао да је потражња за робом ове врсте у развијеним земљама и даље слаба.



Оставите одговор