Радојичићеви утисци: За Америку је Балкан завршена ствар

Предсједник Народне скупштине Републике Српске Игор Радојичић рекао је да је Балкан и даље далеко од приоритета високе америчке политике и да је нешто што је за САД већ завршена ствар. Радојичић, који је протеклих дана боравио у САД, рекао је да се Американци неће активно укључивати у питање "Сејдић-Финци" јер га посматрају "као европско", […]

понедељак, фебруар 11, 2013 / 07:09

Предсједник Народне скупштине Републике Српске Игор Радојичић рекао је да је Балкан и даље далеко од приоритета високе америчке политике и да је нешто што је за САД већ завршена ствар.

Радојичић, који је протеклих дана боравио у САД, рекао је да се Американци неће активно укључивати у питање "Сејдић-Финци" јер га посматрају "као европско", да је веће интересовање за питање државне и војне имовине, као предуслова за Акциони план за чланство /МАП/ и да је у основи прихватљив споразум који су лидери "шесторке" постигли у марту прошле године.

Према његовим ријечима, одговори на ова питања очекују се од домаћих политичара и нико са стране неће доћи са написаним рјешењем.

Радојичић је за Радио-телевизију Републике Српске рекао да је Америка "на неком нивоу администрације" заинтересована за рјешење питања Федерације БиХ, "у којој се дешава страшна збрка", те оцијенио да ће такво стање бити до наредних избора 2014. године.

Говорећи о раду Народне скупштине Српске, Радојичић је рекао да ће се наредне седмице у наставку засједања парламента, између осталог, наћи и извјештај Инвестиционо-развојне банке /ИРБ/ Републике Српске.

Он је додао да је ИРБ под "политичком паљбом" и да опозиција сав њен рад гледа кроз "двије-три или пет, можда, спорних ситуација за дискусију".

"Када је генерално ријеч о задуживању, на дневном реду је неколико одлука. Оно задуживање које је у сврху развоја има свој смисао, поготово ако према одређеним показатељима, који су свјетски критеријуми, нисте у високој задужености", рекао је Радојичић, истичући да се Српска, без обзира на све приче, не налази у групи високо задужених и да никада није била у прилици да не може да враћа те дугове.



0 КОМЕНТАРА

  1. NATO je 1999-e napao sadašnju Srbiju. Prije toga je jednu od značajnih (čitaj: sramnih) uloga odigrala Organizacija za bezbjednost i saradnju u Evropi (OSCE, iliti OEBS), vođena Amerikancem (!?). Kad smo kod značajnih (sramnih) uloga vezanih za Kosovo, ne mogu se ne spomenuti ni višedecenijska nedjela domaćih suprotstavljenih strana.

    Ubrzo zatim milosrdni anđeli su pokazali anđeoske zube, zarivajući ih u srpsko tkivo 78 dana, te je krv uglavnom navedenih domaćih aktera prštala na sve strane.
    Nakon tog milosrđa, koje se sigurno nije činilo takvim, naročito porodicama onih svrstanih u kategoriju kolateralne štete, javlja se, kao iz pepela, jedno prijateljstvo. Ono je promovisano i transatlantskom inicijativom za saradnju i razumijevanje, iz iste one zemlje odakle su, zarad pravde i prosperiteta potekle sve one bombe i projektili, žestoko padajući sa krila anđela po nesrećnoj srpskoj zemlji.
    Vratimo se svjetskoj promociji tog prijateljstva? Čemu ono? Oprostu, velikodušnosti, ljudskosti, bliskosti, razumijevanju? Ili politici, i to onoj perfidnoj i okrutnoj?
    Da je to prijateljstvo ostalo u privatnom aranžmanu, recimo kao susret dva vojnika koji su se gledali preko cijevi, nekako bih razumio taj čin. Ovako, ne mogu se oteti utisku da je na sceni još jedno ispiranje mozga, i to onog srbijanskog. Eto, Srbijanci, niste bili dobri, dobili ste po ušima, i to sa razlogom (jer i da je bilo ikakve nedoumice u vezi toga, sada definitivno za nju nema mjesta), ali mi vas i dalje volimo, ako ne isto, onda još i više, jer ste za razliku od prije ’99-e, sada pod našom šapom, doduše u krnjoj teritoriji.., ali to tako treba.
    Da bi se takva poruka poslala, navedeno prijateljstvo je došlo k’o kec na desetku, te vješto iskorišćeno i promovisano od strane prekomorskog viđenja saradnje i razumijevanja. Pita li se iko da li je do saradnje i razumijevanja trebalo doći prije napada na Srbiju i njenog rasparčavanja. U slučaju da se pita, neka mu/joj sljedeće pitanje bude da li je sa napadima i rasparčavanjem Srbije završeno… i koji to dio krnje Srbije može biti sljedeći na listi za saradnju i razumijevanje. U međuvremenu, ne bih se začudio ako bi, na predlog prijateljskog Haga, navedeni prekomorski institut bio predložen za Nobelovu nagradu za mir. Ili obrnuto, zašto da ne.

  2. Nastavljamo sa globalističkom strategijom američke doktrine borbe protov Istoka. Došao sam do strogo povjerljivih dokumenta CIA-e i to odmah prenosimo na portal:

    „Prilikom postupne izgradnje globalne Imperije u zadatak SAD ulazi vršenje kontrole nad rukovodstvima zemalja – vazala, sprečavanje akcija, koja se razilaze sa njihovim interesima. Pre svega, to se odnosi na Evropu, kao region sa visoko razvijenim informacionim i industrijskim tehnologijama. Ranije se u formiranju strukture vlasti odvijao stihijski proces izbora. Ali postepeno je počeo isticati prelazak na serijsku proizvodnju lidera. Krajem 80-ih godina autor je prvi put bio u prilici da čuje od stručnjaka za evropsku socijal-demokratiju termin „inkubator“, primjenljivo na proces dolaska na vlast proameričkog rukovodstva (kasnje se primjenjivao takođe termin „odgajalište“). Sistem stvaranja lidera, koji se mogu kontrolisati, posebno se razvio 90-ih godina. Tada je praktično svugdje u Evropi došla na vlast socijal-demokratija i desila se nagla promjena orjentacije SAD. Ranije su se SAD oslanjale na konzervativne krugove, koji su imali formiran sistem veza, sada su američku politiku vršili socijal-demokrati, među kojima je bilo moguće relativno brzo uzdizati do vrha prethodno malo poznate ljude.
    U sistemu „inkubator“ u toku je neprekidni proces odabiranja relativno mladih ljudi, koji se ne bave visokim dužnostima. Oni moraju zadovoljavati dva osnovna zahtjeva. Kao prvo, posjedovati častoljublje, umjeti se servirati i dopasti publici. Kao drugo, biti neko s kime se upravlja, na primjer, imati kompromitujući materijal u prošlosti ili skrivene poroke, da bi u slučaju potrebe bilo mogućnosti kontrolisati njihove postupke. U okviru sistema „inkubator“ CIA-e kroz stvorene kanale uspostavlja vezu sa perspektivnim licima i u budućnosti koordinira djelovanje u napredovanju do vrha određenih kandidata, a takođe uklanjanje suparnika. Sve se operacije mogu sprovoditi neprimjetno, na polutonu, ali potrebni čovjek pobjeđuje. Uvijek postoji izbor. Neposredni dokazi procesa formiranja proameričkog rukovodstva ne izostaju. Tako se dešava stvaranje kvislinga, koji služe SAD i spremni su radi lične koristi predati svoj narod.“

  3. ИГОРЕ РАДОЈЧИЋУ ЈАВНО ТЕ ПОЗИВАМ И ПРОЗИВАМ ДА КАЖЕШ СВЕ ОВОМЕ НАРОДУ КО ТИ БРАНИ И ЧЕГА СЕ БОЈИШ ДА ПОЗОВЕШ ОВОГА ЧОВИЈЕКА КОД КОЈЕГ СИ МИЛИОН ПУТА СЈЕДИО КАО МАЛИ ПОСЛУШНИ ДЈЕЧАК И КУПЕЋИ ЊЕГОВО ЗНАЊЕ ГРАДИО СЕБИ КАРИЈЕРУ?
    КО ТИ ТО ИГОРЕ НЕДА ДА ГА ПОЗОВЕШ ДА СЕ НАПРАВИ ТИМ ЉУДИ КОЈИ СЕ БАВИ СТРАТЕГИЈОМ РАЗВОЈА И НАПРАВЕ ЈЕДАН МАЛИ ПОМАК КА БОЉОЈ БУДУЋНОСТИ И РАЗВОЈУ НАШЕ ДРЖАВЕ.
    ЧЕГА СЕ МАЛИ ИГОРЕ БОЈИШ???МАЛИ ЉУДИ ИМАЈУ ВЕЛИКА МУДА НИЈЕ ВАЉДА ДА СИ НАМ ТИ ИЗУЗЕТАК.ПОКАЖИ ОВОМ НАРОДУ ДА ИХ ИМАШ И АКО И ДАЉЕ БУДЕШ ИГНОРИСАО МОЈЕ ПИТАЊЕ КОЈЕ ТИ УПОРНО ПОСТАВЉАМ ЗНАЧУ ЈА А И ДРУГИ ДА СИ ТИ ИПАК ПОСТАО ЈЕДАН ОБИЧАН ПОЛИТИЧАР КОЈИ ЈЕ У ПОЛИТИЦИ РАДИ ЛИЧНОГА ИНТЕРЕСА И НИШТА ДРУГО.
    ПОКАЖИ СЕ САДА МАЛИ ИГОРЕ И ДА ТЕ ПОДСЈЕТИМ ТЕБЕ И ДРУГА МЛАДЕНА—
    ОТАЦ И ИДЕЈНИ ТВОРАЦ ПРОГРАМА –MEDECINSKE ELEKTRONIKE- I “ЖРТВЕ РАТА“ ЈЕ

    СЛОБОДАН (ОСТОЈА) Цвјетић, Предсједник

    ЛИЧНИ ПОДАЦИ:

    Датум и место рођења: 01.. Фебруар 1942, Лапово, Србија
    Држављанство: Србија („Србија и Црна Гора“) и „Босне и Херцеговине“
    Породица: Ожењен са Зденка Цвјетић, дипломирани инжењер архитектуре ћерке: Наташа Цвјетић, дипломирани правник сина Озрена Цвјетић, дипломирани економиста
    Адреса: книнска 9, Бања Лука
    Матерњи језик: српски језик
    Међународни језик: енглески

    ОБРАЗОВАЊЕ

    Студије електротехнике, дипломирани инжењер електронике на Електротехничком факултету Бањалуци (ИУ)
    Међународни стручњаци за програме „Цомпутерс анд мемори“ – Теледине систем фирме & ЕММ СЕСЦО (САД)
    Постдипломске студије у „технологија решавању развојних проблема“, Универзитет у Загребу („Европски центар за мир и развој“ (ЕЦПД) Универзитета Уједињених нација за мир)

    Професионалне активности
    1973-1975 „Електронска телепринтерски“ – „Руди Чајавец“, Истраживачки центар
    1975-1982 „Рачунарски системи Фабрика високо поуздане меморије“, „Руди Чајавец“, Професионална електроника
    1980/1981 „Стање и дугорочни развој истраживачких активности у БиХ“ (Група експерата у скупштини БиХ за развојну стратегију)

    Аутора програми
    1981/1991 „Програм Медицинске електронике“ (ПМЕ)
    1987-2004 Медицински Електроника, Центар за медицинска истраживања и развој јавног здравља, Бањалука

    Инвестициони програм (ПМЕ)
    Стварање „Међународног центра високих технологија“
    Стварање цврсте „Медицинска електроника“
    (Професионално едуковани за самосталан рад, следећи профитабилних центара:)

    Фабрике које су отворене у Медецинској Електроници

    Фабрика пејсмејкере (имплантати) Телецтроницс (САД, Аустралија, Француска)
    Фабрика слушни апарат – Ректон (Швајцарска, Данска, САД)
    Фабрика кардиоваскуларне инструменти Хевлетт Пацкард (САД, Немачка)
    Фабрика лабораторијске опреме Иу производу (домаћа развој)
    Фабрика опреме Аудиологија Иу производу (домаћа развој)
    Фабрика опреме за рехабилитацију Иу домаћи производ (развој)
    Инжењеринг
    Израда пројеката у здравственим установама „Архинг“ (група архитеката из Бањалуке)
    Изградња здравствене установе „УНИЛЕС“, Словенија и Крајине, БиХ
    Образовање
    „Електронски техничара и медицинских инструмената сервисно“ „Технички центар Бања Лука“
    „Биомедицинске и клиничке инжењери“ Универзитет у Бањалуци
    „Специјалисти програм на носилаца развоја и технологија власницима“
    Развој
    Центар за медицинска истраживања и развој примарне здравствене заштите „др Андрија Штампар“
    Сарадња центар за сарадњу између Југославије здравствених услуга и Светске Здравствене Организације. Циљ је увођење савремене опреме у здравственим службама, за потребе примарне / превентивне здравствене заштите и образовања.
    „Институт за развој“ медицинских инструмената, специјалиста за софтвер
    Међународни пројекат „Развој експертских система“ (кардиологија, вертебрологи)
    Истраживачки пројекат, добио на јавно надметање, у сарадњи Италији / Југославија реф. Но ТТИ/тмц/3661, почевши од 19.06.1991 (1.5 милиона САД $, неповратив) 1992

    „Аутор Иницијатива“

    >> Европска будућност, програм за мир и развој

  4. Е мој комшија,немаш ти шта да кажеш јер да имаш ти би лајао на сав глас и овако само прдиш у празно што радиш цијело вријеме. А полиција ха,ха да је имала било шта,да покрене бећ би урадила јер га се толико ви из власти бојите да када би имали било шта ,ма једну сламку да је украо, стрпали би сте га у затвор не због њега већ због вас лопова који се бојите поштених људи који знају све о вама а који су причали нама који се и данас са њим дружимо и имамо документацију о свему.Ви се нажалост бојите свога незнања и само лажним оптужбама покушавате да га скривате. Незналице сте ви велике јер да било шта знате неби данас били овдје гдје јесмо.

Оставите одговор