Побједе Зенита и Севиље, најбржи гол у историји ЛЕ

Фудбалери Зенита, Дњипра, Волфсбурга и Клуба Бриж остварили су предност у првим утакмицама осмине финала Лиге Европе, захваљујући побједама на свом терену. Фудбалери Наполија, Севиље и Евертона остварили су побједе у првим мечевима осмине финала овогодишње Лиге Европе. Најближа проласку после прве утакмице је Севиља која је у шпанском дербију побиједила Виљареал у гостима са […]

петак, март 13, 2015 / 00:13

Фудбалери Зенита, Дњипра, Волфсбурга и Клуба Бриж остварили су предност у првим утакмицама осмине финала Лиге Европе, захваљујући побједама на свом терену.

Фудбалери Наполија, Севиље и Евертона остварили су побједе у првим мечевима осмине финала овогодишње Лиге Европе.

Најближа проласку после прве утакмице је Севиља која је у шпанском дербију побиједила Виљареал у гостима са 3:1.

Фудбалер Севиље Витоло постигао је најбржи гол у историји Лиге Европе, када је довео свој тим у вођство после само 13 секунди дуела са Виљареалом.

Гол који је постигао Витоло за двије секунде је надмашио претходни рекорд који је држао Аргентинац Исмаел Бланко, који је постигао гол после 15 секунди у ремију свог АЕК-а и БАТЕ Борисова у новембру 2009. године.

Бивши холандски интернационалац Рој Макај држи рекорд у европским такмичењима. Макај је постигао дол после десет секунди утакмице у тријумфу Бајерна из Минхена над Реалом у осмини финала Лиге шампиона у марту 2007. године.

Одличан резултат остварио је и Наполи против московског Динама – 3:1, док је Евертон савладао Динамо Кијев са 2:1. Једини меч који је у вечерњем термину завршен без побједника виђен је у Фиренци гдје су Фиорентина и Рома у италијанском дербију постигли по гол.

У дербију утакмица које су игране од 19 часова, Волфсбург је са 3:1 славио против Интера, и то пошто су ‘Неразури’ већ у петом минуту повели.

После преокрета до тријумфа је дошао и Бриж, који је са 2:1 побиједио Бешикташ, док је Дњипро са 1:0 био бољи од Ајакса. У првој утакмици осмине финала, која је почела сат времена раније, Зенит је био сигуран против Торина са 2:0.

Тројица српских фудбалера нашла су се на терену, а њихове екипе су све забиљежиле поразе. Никола Максимовић је одиграо свих 90 минута за Торино, Немања Видић је у 58. минуту ушао у игру за Интер, док је Здравко Кузмановић играо за ‘Неразуре’ од 82. минута.

Реванш утакмице осмине финала Лиге Европе играју се 19. марта.