Нови трансфери: Требињски ПДП-овци у СНСД

У Градски одбор СНСД-а Требиње данас су прешли Миленко Крунић и Здравко Праменко, први сарадници градоначелника Славка Вучуревића, који су обављали најважније функције у градској администрацији. Крунић, као економски стручњак обавља функцију интерног ревизора у градској администрацији, а Праменко је начелник Одјељења за финансије. Крунић и Праменко кажу да су незадовољни радом Вучуревића, који их […]

среда, септембар 17, 2014 / 17:12

У Градски одбор СНСД-а Требиње данас су прешли Миленко Крунић и Здравко Праменко, први сарадници градоначелника Славка Вучуревића, који су обављали најважније функције у градској администрацији.

Крунић, као економски стручњак обавља функцију интерног ревизора у градској администрацији, а Праменко је начелник Одјељења за финансије.

Крунић и Праменко кажу да су незадовољни радом Вучуревића, који их је почео „заобилазити“ у доношењу битних одлука. Они тврде да се у градској администрацији крше поједини закони, међу којим о буџетском систему, о јавним набавкама, о уређењу простора и грађења.

Они су истакли да су одлучили да приступе СНСД-у као најјачој политичкој партији, јер сматрају „да једино та странка са политичким савезницима може обезбиједити промјене које ће зауставити даље пропадање Требиња и осигурати пријеко потребан развој града“.

Крунић који је десет година био члан ПДП-а, Главног и Градског одбора ове политичке партије, истакао је да се на овакав корак одлучио због тога што је незадовољан требињским ПДП-ом, његовом политиком и начином управљања градом.

„Најнезадовољнији сам због неиспуњених обећања које смо дали грађанима Требиња прије двије године у кампањи на локалним изборима“, истакао је Крунић и оцијенио да је „ПДП у Требињу посљедих година све мање демократска и прогресивна странка“.

Према његовом мишљењу, ПДП је у Требињу направљен по мјери краткорочних циљева и интереса појединца или уже групе људе, а све на штету и ове политичке партије и грађана.

„У ПДП-у у Требињу сви људе исто мисле, а познато је да тамо гдје је такав случај нико ништа не мисли, због чега сам и одлучио да напусатим ту партију“, истакао је Крунић.

Говорећи о ситуацију у градској управи и њеном функционисању Крунић је нагласио да постоји хиљаду један разлог да буде незадовољан, наводећи као један прекомјерно запошљавање, углавном, како каже, по партијској припадности.

„Људи немају више гдје да сједну. Градска управа је пуна `ко шибица`“, истакао је Крунић и додао да је незадовољан и финансијским токовима и стањем које је оцијенио катастрофалним и које се драматично погоршава из дана у дан.

Он је додао да су капитална улагања без којих нема развоја сведена на минимум, да се буџет претворио у текућу потрошњу, а да се више од 50 одсто буџетских прихода издваја за лична примања.

„То су неки од разлога због којих нисмо могли даље заједно и морали смо да нешто предузмемо“, истакао је Крунић и додао да у СНСД прелази, јер вјерује у промјене у Требињу, којим се може зауставити даље пропадање и омогућити развој града.

Он сматра да СНСД као најјача политичка партија, која са својим политичким савезницима може обезбиједити раст требињске привреде на задовољство свих грађана.

Крунић није искључио могућност да се покрене питање и његове одговорности, напомињући да је тренутно у градској администрацији такво стање да се не уважавају запажања и игноришу препоруке.

Образлажући своју одлуку да пређе у требињски СНСД, Праменко је истакао да је мишљења да је његов рад и смјеном власти прије двије године препознат као стручан, јер није био политички ангажован, али да га је градска управа почела „заобилазити“.

Праменко, који је и прије доласка Вучуревића за градоначелника обављао исту функцију у градској администрацији, каже да није могао прије двије године ни претпоставити какве ће се ствари дешавати и да је мислио да промјене могу резултурати нечим добрим.

„Није се десило оно што сам мислио да хоће. Напротив, буџет је трпио одређене ударе који нису предвиђени, токове смо затварали по принципу – када се догоди, промјена се затвори“, каже Праменко.

Он додаје да није било простора да се пуно размишља и да се гледало да се то проведе у законским оквирима.

Праменко каже да су у задње вријеме неслагања са одређеним кретањима и начин како се приступа извршењу буџета у супротности са оним што може да прихвати и као човјек и као стручњак.

„Због свега тога дошло је до одређених мимоилажења са руководством градске управе која се брине о провођењу политике и стратегије која је усвојена вјероватно у ПДП-у или коалиционим партнерима који су водили градску управу“, рекао је Праменко.

Он је напоменуо да је покушао да укаже на неке пропусте, али да није наишао на разумијевање руководства, те да су у посљедње вријеме избјегаване његове консултације, као и рад на колегијуму, до коначног његовог прекида.

„Нисам могао занемарити што су избјегавали да ме упознају о кретањима новчаних токова и са извршењем буџета због могуће одговорности која би могла у наредном периоду да услиједи, тако да сам се одлучио на овај чин“, навео Праменко.

Он додаје да је припремио оставку на функцију коју обавља, те да му није познато како ће реаговати градоначелник, односно да ли ће га смијенити.

Предсједник Градског одбора СНСД-а Лука Петровић истакао је да је требињски СНСД ојачан доласком Крунића и Праменка.



0 КОМЕНТАРА

Оставите одговор