Мексику Голд куп

Репрезентација Мексика одбранила је титулу првака Сјеверне и Средње Америке, пошто је у финалу Голд купа у САД савладала домаћу селекцију резултатом 4:2 (2:2). Меч је пред око 93.000 гледалаца одигран на стадиону „Роуз Боул” у Пасадени на којем је играно финале Свјетског првенства 1994. године. Стрелци су били Бредли у 8. и Донован у […]

недеља, јун 26, 2011 / 14:33

Репрезентација Мексика одбранила је титулу првака Сјеверне и Средње Америке, пошто је у финалу Голд купа у САД савладала домаћу селекцију резултатом 4:2 (2:2).

Меч је пред око 93.000 гледалаца одигран на стадиону „Роуз Боул” у Пасадени на којем је играно финале Свјетског првенства 1994. године.

Стрелци су били Бредли у 8. и Донован у 23. за САД, а Берера у 29. и 50, Гвардадо у 36. и Сантос у 76. минуту за Мексико.

Мексико је након великог преокрета успјео да стигне до тријумфа, пошто су домаћи фудбалери после 23 минуте игре имали предност од 2:0.

Урагански старт избараника селектора Боба Бредлија није омео Мексиканце да до краја првог полувремена изједначе резултат, а затим и да направе преокрет.

Нападач Манчестер Јунајтеда Хавијер Хернандес није успјео да се упише у листу стријелаца, али је са укупно седам погодака понео наслов првог стрјелца и најбољег играча на турниру.

Мексико и САД су освојили десет трофеја на једанаест до сада одржаних првенстава земаља Сјеверне и Средње Америке. Од оснивања тог такмичења 1991. године једино је репрезентација Канаде (2000) успјела да „помрси рачуне” изразитим фаворитима.