Лига Европе: Анжи изненадио, остали очекивано

У фудбалској Лиги Европе познати су сви учесници осмине финала. У утакмици Тотенхем-Дњепар, славили су Енглези са 3:1, и на тај начин изборили пласман у наредну рунду. У првом мечу славио је Дњепар 1:0. Гости су повели голом Зозулија у 47 минуту. Међутим домаћини су преокренули резултат головима двоструког стријелца Адебајора, док је једном погодио […]

петак, фебруар 28, 2014 / 08:58

У фудбалској Лиги Европе познати су сви учесници осмине финала.

У утакмици Тотенхем-Дњепар, славили су Енглези са 3:1, и на тај начин изборили пласман у наредну рунду.

У првом мечу славио је Дњепар 1:0. Гости су повели голом Зозулија у 47 минуту. Међутим домаћини су преокренули резултат головима двоструког стријелца Адебајора, док је једном погодио Ериксен.

Бенфика је за 45 минута игре у другом дијелу оборила на леђа фудбалере ПАОК-а 3:0. Посљедњи погодак на мечу дело је српског репрезентативца Лазара Марковића, који је наставио да тресе мреже и после меча против Гимараеша у шампионату. Млади Чачанин је постигао свој седми гол за "орлове" ове сезоне. Претходно су Гаитан прелијепим лобом из слободног ударца у 70. минуту и Лима из пенала нешто касније донијели предност, да би пролаз даље потврдио одличним ударцем из казненог простора српски фудбалер. На овом мечу у побједничкој екипи учествовао је и Филип Ђуричић, док је код гостију са клупе ушао Звонимир Вукић. Љубомир Фејса је меч преседео на клупи.

Даље иде и АЗ који је ремизирао у Алкмару са Слованом из Либереца – 1:1. "Кифла" из корнера Немање Гудеља била је таква да Виегевер није могао и да је хтео да промаши. Либерец је нешто касније изједначио, али је због побједе из Чешке холандски тим прошао даље. За изненађење се побринуо Анжи. Инстант производ из Дагестана, који је једно вријеме куповао све што се купити може, да би од почетка ове сезоне био виђен као руски друголигаш, побиједио је Генк на гостовању у Белгији – 2:0. Иако су оборили све негативне рекорде по броју узастопних пораза у руској Премијер лиги, момци из Махачкале су обезбиједили пласман међу 16 најбољих екипа, јер је први меч завршен 0:0.

Лига Европе, реванши 1/16 финала:

Рубин Казањ – Бетис 0:2 (први меч 1:1) (Ноно 45, Кастро 64.)

Наполи – Свонси 3:1 (0:0) (Инсиње 17, Игуаин 78, Инлер 90+3 – Де Гузман 30.)

Севиља – Марибор 2:1 (2:2) (Рејес 42, Гамеиро 59. – Вршич 90+2)

Шахтјор – Викторија 1:2 (1:1) (Адријано 88. – Колар 29, Петржела 33.)

Лудогорец – Лацио 3:3 (1:0) (Безјак 67, Златински 78, Жунињо 88. – Кеита 1, Переа 54, Клосе 82.)

Салцбург – Ајакс 3:1 (3:0) (Ван дер Хорн 56, Мане 66, Соријано 77. – Класен 82.)

Базел – Макаби 3:0 (0:0) (Штокер 18, Штрелер 60, 71.)

Ајнтрахт Франкфурт – Порто 3:3 (2:2) (Ајгнер 37, Мајер 52, 76. – Мангала 58, 71, Гилас 86.)

Трабзонспор – Јувентус 0:2 (0:2) (Видал 18, Освалдо 34.)

Тотенхем – Дњипар 3:1 (0:1) (Ериксен 56, Адебајор 65, 69. – Зозулија 48.) Лион – Черноморец 1:0 (0:0) (Лаказет 80.)

Генк – Анжи 0:2 (0:0) (Чиманга 64. аг, Алијев 71.)

Фиорентина – Есбјерг 1:1 (3:1) (Иличић 47. – Вестергард 90+1)

Бенфика – ПАОК 3:0 (1:0) (Гаитан 70, Лима 78, Марковић 79.)

АЗ Алкмар – Либерец 1:1 (1:0) (Вергвер 19. – Будник 72.)

Валенсија – Динамо Кијев 0:0 (2:0)

Осмина финала, парови: АЗ Алкмар – Анжи