ЛЕ: Партизан ближе побједи био у Милану

У Београду на стадиону Партизана у утакмици четвртог кола Лиге Европе у групи Х, Партизана је изгубио од италијанског Интера, резултатом 3:1. “Црно-бијели” су прије двије недјеље изгубили у Милану голом Родрига Паласија у 88. минуту, пошто је Лазар Марковић минут раније пропустио да постигне гол у ситуацији један на један. Играло се пред око […]

петак, новембар 9, 2012 / 07:05

У Београду на стадиону Партизана у утакмици четвртог кола Лиге Европе у групи Х, Партизана је изгубио од италијанског Интера, резултатом 3:1.

“Црно-бијели” су прије двије недјеље изгубили у Милану голом Родрига Паласија у 88. минуту, пошто је Лазар Марковић минут раније пропустио да постигне гол у ситуацији један на један. Играло се пред око 20 хиљада гледалаца.

Партизан је ипак постигао 300. еврогол, као и први гол у групној фази такмичења Лиге Европе ове сезоне.

Тренер Владимир Вермезовић је на терен послао очекивани састав са Стефаном Шчеповићем у нападу.

Бројне промашаје Партизана у првом полувремену, Интер је казнио у 51. минуту, поготком резервисте Родрига Паласаија који је поново савладао Петровића као и пре 14 дана. Партизан је наставио са нападима и високим пресингом је покушао да стигне до гола, али је Интер послије контранапада постигао нови гол у 75. минуту. Фреди Гуарин је са своје половине посла дуг паса Родригу Паласију који је сам истрчао у контру и рутински други пут на мечу савладао Петровића.

И трећи погодак за госте постигао је Фреди Гуарин у 87. минуту меча.

Јубиларни 300 гол за Партизан у Европи постигао је Немања Томић у 90. минуту. Овом побједом екипа из Милана осигурала је пласман у наредну рунду такмичења, баш као и Рубин из Казања, који је минималним резултатом славио на гостовању против Нефчија.

Шест екипа већ у 1/16 финала Лиге Европе

Вечерас су одигране утакмице 4. кола Лиге Европе, а позната су имена шест екипа које су већ избориле пласман у наредну рунду такмичења.

Осим Интера и Рубина из групе Х, комотну завршницу групне фазе такмичења су изборили и Бајер Леверкузен, Металист, Хановер и Олимпик из Лиона који једини има максималан учинак.

Врло близу пласману у даље такмичење су и екипе Фенербахчеа, Викторије Плзењ, Атлетико Мадрида, Стеауе и прашке Спарте.