Колумбијци праве панцире за дјецу

Колумбијска фирма која производи панцире за одрасле сада се окренула производњи заштитне одјеће за дјецу. Власник фабрике Мигел Кабаљеро рекао је да није ни помислио да ће производити одјећу отпорну на метке за дјецу све до масакра у школи у Конектикату, у САД, прошлог мјесеца када је потражња панцира за дјецу скочила. „Послије трагедије у […]

недеља, јануар 6, 2013 / 09:35

Колумбијска фирма која производи панцире за одрасле сада се окренула производњи заштитне одјеће за дјецу.

Власник фабрике Мигел Кабаљеро рекао је да није ни помислио да ће производити одјећу отпорну на метке за дјецу све до масакра у школи у Конектикату, у САД, прошлог мјесеца када је потражња панцира за дјецу скочила.

„Послије трагедије у Конектикату почели смо да добијамо мејлове од муштерија у којима траже заштитну одјећу за своју дјецу“, рекао је Кабаљеро АП-у.

„Добијамо поруке из цијелих Сједињених Држава“, каже маркетиншки директор компаније Ђовани Кордеро.

Њихова фирма сада производи дјечије панцире, доњи веш са ојачањима и ранчеве са панцирним плочама који могу да се користе као штитови.

Производи су намијењени дјеци узраста од 8 до 16 година и коштају између 150 и 600 долара, зависно од тога колико их је компликовано направити.

„Ови производи направљени су за америчко а не латино тржиште“, каже Кабаљеро.

Сва одјећа је тестирана и може да издржи бараж метака из пиштоља 9 мм и машинке. Око 250 људи ради у Кабаљеровој фабрици која више од 20 година производи панцирне прслуке за одрасле.

Колумбија је поприште интерних сукоба у којима је у посљедњих пола вијека убијено на хиљаде људи.

У нападу на школу „Сенди Хук“ у Њутауну убијено је 20 дјеце и 6 наставника. Послије масакра, три америчке компаније почеле су са производњом дјечјих ранаца отпорних на метке.

Дан послије пуцњаве, компанија из Масачусетса „Булет Блокер“ продала је готово 100 дјечијих ранаца док је раније недјељно продавала између 10 и 15. Ранчеви коштају више од 200 долара.

Већина дјеце у Њутауну устрељена је из близине и, како наводи АП, не би преживјела ни са ранчевима.



Оставите одговор