Гарнет радио склекове, Дјурент разбио Спарсе

У трећој утакмици финала плеј офа Источне конференције америчке професионалне кошаркашке лиге Бостон је на свом терену савладао Мајами са 101:91 и смањио вођство противника на 2:1 у серији у којој се игра до четири побједе. Завршница прве и почетак друге дионице најдиреткније су утицали на коначни исход јутрошње утакмице у Бостон Гардену. После вођства […]

недеља, јун 3, 2012 / 09:04

У трећој утакмици финала плеј офа Источне конференције америчке професионалне кошаркашке лиге Бостон је на свом терену савладао Мајами са 101:91 и смањио вођство противника на 2:1 у серији у којој се игра до четири побједе.

Завршница прве и почетак друге дионице најдиреткније су утицали на коначни исход јутрошње утакмице у Бостон Гардену.

После вођства Мајамија 28:22 услиједио је фуриозан финиш "Келта" на истеку првог периода који су окончали вођством 30:28. Ништа се није промијенило ни на старту друге дионице и додатном серијом 7:0 Бостон се "одлијепио" на 37:28.

Лако стечену предност домаћин није испуштао до краја. Предвођен Кевином Гарнетом, Реџоном Рондом и Полом Пирсом "Келти" су после треће дионице имали 22 поена "вишка" (85:63) и практично осигурали прву побједу у овој финалној серији.

Последњих 12 минута били су само формалност у којима је Мајами поправљао утисак и на крају стигао до пристојног пораза.

Са 24 поена Гарнет је био најефикаснији "Келт", при чему је 11 пута био највиши у скоку. Пирс је убацио три коша мање, док је Рондо утакмицу завршио са 21 поеном, десет асистенција и шест скокова.

У пораженом Мајамију бољи од осталих био је Леброн Џејмс са 34 коша, осам ухваћених лопти и пет асистенција.

Доминантан финиш Дурента за 2-2

Кошаркаши Оклахома Сити Тандера побиједили су Сан Антонио Спарсе 109:103 и изједначили на 2-2 у финалној серији западне конференције НБА лиге.

Имали су Спарси прикључак до самог финиша, али је Кевин Дурент са 18 поена у последњих седам минута уништио одбрану Тексашана.

Дурент је меч завршио са 36 поена (13-20 из игре) уз 8 асистенција и 6 скокова, а сјајно га је пратио центарски тандем Серж Ибака са 26 и Кендрик Перкинс са 15 поена (9ск).

Меч је преломљен у последњих седам минута. Спарси су имали само четири поена дефицита (86:82), а онда је кренула серија бриљантног Кевина Дурента.

Сјајно су Тандери "тјерали" ривала да на Дуренту приликом преузимања остављају много нижег Тонија Паркера, а најбољи стријелац НБА лиге то је максимално користио и везао 18 поена, уз само један промашај.

Руки Спарса Кави Леонард је са двије тројке вратио Сан Антонио у игру (106:102), али је Џејмс Харден другом тројком у последњој четвртини ријешио меч. Тандер је у последњих седам минута имао само два промашаја из игре.

Дурент се није много истицао до последњих седам минута, а већи део меча игру домаћег тима носио је феноменални Серж Ибака, који је до 26 поена стигао перфектним шутем из игре (11/11, један шут од рекорда).

Одличан је био и Кендрик Перкинс са 15 поена (7/9) и 9 скокова, па је у потпуности засјењен катастрофалан шут Расела Вестбрука (2/10 за 7п, 5ас, 4ск) и Џејмса Хардена (4/13 за 11п, 7ск, 7ас).

Спарсе је предводио Тим Данкан са 21 поеном (9/17) уз 8 скокова, 17 поена и 8 асистенција имао је сјајни руки Кави Леонард који јеуз Данкана једини покушавао да врати Спарсе у игру. По 12 поена имали су Тони Паркер (5/11) и Борис Диав (5/11, 6ск).

Ова сјајна серија на Западу враћа се поново у Тексас, а пети меч игра се у ноћи између понедељка и уторка од 03.00 сата по нашем времену.

У финалу Истока Бостон ће у ноћи између недеље и понедељка (02.30х) покушати попут Тандера да на свом терену изједначи на 2-2 против Мајами Хита.