Фронталова година у сликама

Догађаји који су обиљежили 2014. остаће препознатљиви по овим фотографијама.

уторак, јануар 6, 2015 / 09:14

Поплаве су погодиле читав такозвани регион. Слика на којој људи гледају поплављени Добој са градске тврђаве најупечатљивија је када говоримо о поплавама у Српској.

Један од догађаја који су заокупили све медије почетком 2014. било је спасавање завејаних у Фекетићу.

Поплаве су убједљиво најјачи утисак гласача на наше анкетно питање, испред избора и свега што се око њих дешавало.

Никола Шпирић је дочекао својих пет минута након ватрених фебруарских догађаја у Ефбиху, па се подсјетио изјаве да ће донијети значке којима ће се обиљежавати "учесници демократских промјена" и неке нове наранџасте револуције у Српској. Клик на слику откриће оно што се на енглеском зове "фејл".

Влада Српске је одлучила да преузме Алумину, због сумњи у криминалне радње у овом предузећу. Влада је ушла и у мензу, да се приближи радницима и поручи да их неће напустити.

Слика која је прво објављена управо на Фронталу била је вирални хит прије избора. Неко ју је схватио овако, неко онако, а период прије избора био је тежак због предуге кампање и борбе у медијима и на зидовима.

Неки резултате избора нису прихватили баш спортски.

Стогодишњица Великог рата донијела је беспризоран покушах рехабилитације Аустроугарске као мултиетничког раја и претходнице Европске уније. Врло креативно, мора се признати.

https://www.instagram.com/p/BWdXQkKBryN/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1h9xgsnef8v82

Ликвидација Бобар банке донијела је муку свима који су повезани са овим субјектом. И онима којима су пребачени њени корисници.

Олимпијада у Сочију била је најскупља у историји зимских игара. Руси су улагли у инфраструктуру, издржали све виралне пропагандне нападе, да би на крају показали шта су све дали свијету.

Преврат, а затим и рат у Украјини, свјетски је догађај првог реда. Монтажа на којој се види кијевски трг који је био поприште сукоба у маниру "прије и после" један је од оних којим се илустовало објављивање вијести из ове несретне словенске земље. Ми се одлучујемо за фотку на коме се види само оно "после".

У Украјини је наступило безакоње након антиуставног државног удара. По петој тачки устава ове земље једини извор власти произилази из народа, и на њему је да одлучи о својој будућности, рекла је пред камерама главни тужилац републике Крим Наталија Поклонскаја. Зазвонио јој је телефон током обраћања, била је збуњена најављујући референдум који ће одлучити о припајању Русији, и није јој ни на крај памети било да ће постати свјетска звијезда, кроз мноштво анима цртежа у Јапану. Јесте лијепа, али кажу да је прије ње четворо из страха одбило да изађе пред камере и објави одлуку о референдуму. Значи храбра.

Робот Фили који је сондом Розетом послат на комету 67П имао је свој твитер налог. Као и Розета. Па се ово велико научно достигнуће, у коме је људском руком направљена вешт први пут у историји спуштена на комету, имала и младима примамљив начин представљања – твитовање.

Путин је посјетио Србију, Београд је славио ослобођење, организована је парада. Једна слика говори како дјевојке, макар биле у у војсци, у ситним детаљима остају дјевојчице. У другој фотограф вјешто хвата тренутак када почиње киша, а министи не знају да ће Вучић ипак одлучити да на паради важи: Ко се кише крије, боље да га није…

Ћириличне табле по Хрватској, Далмацији и Славониј и даље су биле мета чекићања. Мало ћирилицe провукло се кроз другио дио филма Монтевидео. Кад може у Кини, може и у сусједству.

На ктиторској фресци у подгоричком храму неки су препознали и лик Мила Ђукановића. Парох Велибор Џомић каже да фреске, поред своје сакралности, имају и уметнички израз па није чудно да их људи виде на различите начине. Вернике позива да дођу у Храм Христовог васкрсења и сами закључе ко је на фресци.



Оставите одговор