Џудисти из Котор Вароша нижу медаље

Џудо клуб "Младост", који је основан прије 34 године, најуспјешнији је которварошки спортски колектив, а према бројности, квалитету и укупним резултатима сврстан је у прву категорију међу џудо клубовима у Републици Српској. Дугогодишњи тренер которварошких џудиста Сејдо Татар каже да клуб броји више од сто чланова и наступа на првенствима РС, БиХ, Балкана и Европе. […]

уторак, мај 17, 2011 / 16:30

Џудо клуб "Младост", који је основан прије 34 године, најуспјешнији је которварошки спортски колектив, а према бројности, квалитету и укупним резултатима сврстан је у прву категорију међу џудо клубовима у Републици Српској.

Дугогодишњи тренер которварошких џудиста Сејдо Татар каже да клуб броји више од сто чланова и наступа на првенствима РС, БиХ, Балкана и Европе.

Клуб је у 2010. години освојио 90 медаља, од чега осам златних. На првенству РС одржаном прошлог викенда у Мркоњић Граду за кадете и јуниоре наступило је 28 такмичара који су освојили двије сребрене и шест бронзаних медаља.

"На досадашњих седам такмичења у овој години такмичари нашег клуба су освојили укупно 45 медаља, од чега четири златне, 13 сребрених и 28 бронзаних", рекао је Татар.