Цвијановићева, након подјеле књижица: СНСД не намјерава да оде с власти

Међународни секретар Савеза независних социјалдемократа /СНСД/ Жељка Цвијановић изјавила је синоћ да СНСД нема намјеру да оде са власти. “Немамо намјеру да одемо са власти, јер знамо да је пред нама још много ствари које требамо довршити. Започели смо важне процесе, а да би смо их завршили морамо да регрутујемо младе људе да дају свој […]

понедељак, фебруар 24, 2014 / 09:31

Међународни секретар Савеза независних социјалдемократа /СНСД/ Жељка Цвијановић изјавила је синоћ да СНСД нема намјеру да оде са власти.

“Немамо намјеру да одемо са власти, јер знамо да је пред нама још много ствари које требамо довршити. Започели смо важне процесе, а да би смо их завршили морамо да регрутујемо младе људе да дају свој допринос”, изјавила је Цвијановићева у Зворнику, гдје је уручила чланске књижице новим члановима зворничких Младих социјалдемократа /МСД/.

Она је рекла да је Република Српска прије доласка СНСД-а на власт била девастирана и са свим претпоставкама да буде “празна љуштура”.

“Ми то нисмо дозволили, ојачали смо Републику Српску и учинили да наша позиција у оквиру БиХ буде далеко другачија него раније и да у комуникацији са људима, који су важни фактори на међународној сцени, будемо неко ко се за нешто пита”, истакла је Цвијановићева.

Она је подсјетила да је актуелна власт омогућила да више од 1.800 младих брачних парова дође до стана путем Владиног субвенционисања каматне стопе.

“Захваљујући политикама ове власти и томе што смо успоставили неку другу регулативу и помогли код вантјелесне оплодње, добили смо 420 беба у Српској”, подсјетила је Цвијановићева.

Цвијановићева, која је уручила чланске књижице за 20 од укупно 210 нових чланова зворничких Младих социјалдемократа /МСД/, рекла је да је ово странка која окупља и која је у стању да добије нове младе чланове у вријеме када је то јако потребно и Републици Српској, али и СНСД-у.

“Дјелујући свих ових година на власти, показали смо да смо добри људи и да смо успјели да се ангажујемо да бисмо рјешавали проблеме у локалним заједницама. Јако сам задовољна кад чујем да су ови млади људи проводили низ хуманитарних акција и показали да функционишу у оквиру принципа солидарности, којим треба да се руководимо у животу”, нагласила је Цвијановићева.

Предсједник Општинског одбора СНСД-а у Зворнику Лазар Продановић рекао је да су нови чланови, између осталог, потврда озбиљног рада ове странке и повјерења у СНСД.

На свечаности поводом пријема нових чланова окупљенима су се обратили и начелник општине Зворник Зоран Стевановић /СНСД/ и предсједник МСД Републике Српске Душан Петровић.

Од 2006. до 2010. године број чланова СНСД-а удвостручио и дошао до цифре од 140.000, а послије општих избора 2010. године, али и локалних 2012, наставио да се повећава број чланова те странке, рекли су данас у СНСД за Глас Српске.



0 КОМЕНТАРА

  1. „Она је подсјетила да је актуелна власт омогућила да више од 1.800 младих брачних парова дође до стана путем Владиног субвенционисања каматне стопе“
    Tako što su iz zarobili kreditoriam pljčkaškim sa Zapada, Eto Zapad eć na svom bezrednom,naštampanog,spekulativnom, fiktivnom novcu da zarobi ovamo neke bračne parove za uzet kredtit na stan,
    Sa druge strane ova vlast je u privatizaciji 200000 radnika isterala na ulica iz fabrike. I to i dalje nastavlja da radi.

    Од свих колонизатора, показало се, најопаснији је домаћи. Домаћа колонизаторска власт. Ни један народ није доспио у колонијално ропство а да га у том правцу није одвела и одгурнула домаћа власт.
    Одржавање такве власти веома је жилаво. Скоро до потпуног уништења народа. Или до неког општег ослободилачког устанка. Толико је свједочења да се на пут развоја кренуло тек онда када је замјењена домаћа издајничка, домаћом народном власти. Углавном то иде веома тешко. Савршенство изборених подвала и превара данас је изузетно.
    Од свих издаја најгоре су економске. Због масовности и подмуклости убијања. По свом резултату Приватизација 1998. године, сигурно је, да представља највећу економску издају и највећи економски злочин учињен над овим народом. Хиљаде људи је умрло пријевременом смрћу због губитка „свог“ предузећа, губитка запослења, пропадања у неподношљиво сиромаштво.
    Посебна тешкоћа је у истрајавању. Не гледајући на тако погубан резултат власт упорно иде до краја. До потпуне приватизације, до потпуног уништења привреде. Већ пуних петнаест година.
    Оно што сада имамо, носи сва обиљежја дубоког колонијализма. Привреде за тржишна, слободнотржишна конкурентска надметања ми више немамо.
    Наша крајње уситњена привредна структура, ти мали лилипутанци нису у стању да пруже ни приближан конкурентски отпор иностраним мастодонтима који надиру са отворених граница. Који нас, својом конкурентском надмоћи, мељу у ситан економски прах.
    Није сва штетност злочиначке, издајничке Приватизације 1998. године у материјалним губитцима. Иако су и они огромни.
    Успостављен је погрешан привредни систем који не дозвољава кретање напријед. Који води у пропадање.
    Својина је темељ привредног система, темељ привреде. Привреда зависи од својине. Она је њен основни носилац. Напредовање у својини је основ напредовања у привреди. Ништа тако темељито не уништава привреду као погрешна својина.
    То се управо догодило у погубној Приватизацији 1998. године.
    Привитизацијом продаје привреди је наметнут терет историјски превазиђене ситносопственичке својине ХIХ-ог вијека, којег она није могла да поднесе. Уништена је једна моћна, савремена привреда скоро средњег нивоа развијености. Прво су пропали њени највиталнији дијелови, крупна предузећа, као основни носиоци привредног развоја. Несклад са својином је овдје био највећи. Без икакве наде за њихово оживљавање.
    Привреда је својом ситном структуром, сагласно ситносопственичкој својини, оствареној у поступки Приватизације 1998. потонула у историјску прошлост, у ХIХ вијек, потпуно немоћна за било каква значајнија савремена економска бављења. Од тада, ми и не радимо ништа друго него тумарамо по беспућима ХIX вијека упадајући у све већу опасност да се заглавимо у живо блато економски беспомоћних мини и малих предузећа.
    Сасвим супротно. Претходна Приватизација 1997. године била је усмјерена на освајање масовне корпоративне (акционарске) својине грађана и радника као основе кретања напријед. То је најразвијенији облик приватне својине на којој развијени односе све своје економске побједе. Али наша власт је то спријечила.
    Стижући са крајње политичке периферије (два посланика), гоњен силном политичком амбицијом да се докопа, до тада њему незамисливог мјеста Предсједника Владе, одлучио је да се, уз подршку странаца, прихвати задатка поништења претходне приватизације односно уништења властите привреде и народа. Привреда је уништена, народ пропао у сиромаштво а његово политичко напредовање је изузетно. Вјероватно до коначне расподаје наших природних богатстава којим послом је сада толико обузет. Са својих највећих политичких и државних висина.
    Сва искуства говоре да је то последњи корак нашег пропадања у колонијално ропство. Сви народи су пропали у колонијално ропство онда када им је домаћа власт распродала њихова природна богатства, када су дозволили да им се то учини.
    Треба вјеровати да ћемо смоћи снаге да се томе одупремо.
    Од када је формирана (1998) ова власт и не ради ништа друго него наноси штету народу. Уништава, распродаје, задужује. Прекомјерно троши, а не зна да производи. Прерасподјељује, отима од народа у властиту корист.
    Дуга је листа штета, економских издаја: Продаја Телекома, Глинице Зворник, Рафинерија Брод и Модрича, Фабрика алата Требиње, Рудник жељезне руде Приједор, Рудник угља Станари код Добоја, ТЕ у Угљевику. Да се помену само највећи.
    Ту је свакако и погубно прекомјерно задуживање, нерационално улагање у инфраструктуру, санације банака, докапитализације, продаје обвезница које се неће наплатити и много тога. Оволико природно пољопривредно богатство а без производње хране? Шуме у губитку а нема дрвне индустрије?
    Огроман платни дефицит уз оволики дефицит републичког и општинских буџета.
    Оволики губици у фондовима? Огромна незапосленост која је у порасту?
    Све су то за постојећу власт њени изузетни „успјеси“.
    Потрошити за пет година (2007-2012) око пет милијарди КМ уз умањење материјалне вриједности у привреди за пола милијарде КМ за ову власт то није штета, није економска издаја.
    Рјешења за све ове и оволике проблеме ни на видику. Влада и даље троши, распродаје, уништава, задужује. Не питајући се за резултат, за посљедице.
    Оволико осиромашити и задужити народ, а онда продајући му природна богатства, онемогућити га да се дугови врати. Је ли то економска издаја? Је ли то гурање народа у колонијалну провалију?
    Суштина економске издаје је у самовољи, злоупотреби власти.
    По својој природи власт је обавезна на најрационалније изборе. Начин да се то оствари је у пуном стручном сагледавању користи и штета сваког значајнијег подухвата (инвестиције, задуживање, закони, продаје, концесије и сл.) као и могућност да се демократским поступком штета спријечи.
    Ни трага од тога.
    Наша власт и није ништа друго него самовоља утицајних појединаца који снагом политичке пирамиде ту своју самовољу безпоговорно проводе.
    Треба вјеровати да ће се о оволиким економским издајама тек расправљати. Онда када се промијени начин владања. Када народ „дође до ријечи“.

  2. GOSPODO DRAGA,VIDIM SKORO SVE PLACENICI I IZDAJNICI KAO I SAM NJIHOV MENTOR NARAVNO SDS.NEMISLITE VALJDA DA CE DA POBJEDI SDS SA SVOJIM SITNIM DUPEUVLAKACIMA I IZDAJNICIMA,TA GRUPA LUZERA OD OPOZICIJE KOJA JE KRALA,UBIJALA NAJBOLJE SINOVE SRPSKE,TRGOVALA ORUZIJEM S TURCIMA,REKETIRALA,ZGRNULA PARE NA RAZMJENAMA,PRENIJELA 66 NADLEZNOSTI REPUBLIKE SRPSKE,PRODALA VOJSKU,IZDALA PASOS DIPLOMACKI EJUPU GANICU,UZELA PARE ZA GORAZDE I BIHAC,IZNJELA MILIJON KUBIKA GRADJE U SRBIJU I KUPILA VILE PO BEOGRADU,UPROPASTILI SVE FIRME POSLJE RATA KOJE SU PRESLE NA TERITORIJU RS PRETIS,ZRAK,FAMOS,LASTA,KOKA KOLA,REMONTNI ZAVOD ITD.SPASIJO NAS JE SNSD I MILORAD DODIK,SRPSKA ZA UVEK,SNSD SNAGA SRPSKE……………..

Оставите одговор