Борис Миљевић први у Цазину

На међународној брдској ауто трци "Цазин Гран При 2012″, бањолучки аутомобилиста је возио изнад очекивања и са временима 2:21:858 у првој и 2:22:168 у другој трци освојио прво мјесто у класи и друго у укупном поретку трке. Борис Миљевић, аутомобилиста САК Продривер-а из Бања Луке, освојио је прво мјесто у класи и друго мјесто у […]

понедељак, јул 2, 2012 / 12:24

На међународној брдској ауто трци "Цазин Гран При 2012″, бањолучки аутомобилиста је возио изнад очекивања и са временима 2:21:858 у првој и 2:22:168 у другој трци освојио прво мјесто у класи и друго у укупном поретку трке.

Борис Миљевић, аутомобилиста САК Продривер-а из Бања Луке, освојио је прво мјесто у класи и друго мјесто у укупном поретку трке „Цазин Гран При 2012.“.

Мађарски такмичар Ласло Сас возач Формуле 3000 Зyтек (нови рекордер стазе са временом 2:14:405) већ је у првој вожњи направио предност од преко 4 секунде испред Миљевића и Балатинца, те оставио бањолучког и мађарског возача да се боре за друго мјесто у генералном поретку.

Миљевић већ у првој вожњи са временом од 2:21:858 разрјешава све недоумице и бјежи Мађару Балатинцу преко 9 секунди.

У другој трци Мађар појачава темпо и стиже на циљ друге трке са временом 2:25:999, док Миљевић вози скоро идентично као и прву трку и са временом 2:22:168 бјежи још три секунде мађарском такмичару, којем ни боља вожња у другој трци није помогла да се приближи одличном бањалучком возачу који је однио побједу у класи са више од 12 секунди предности.

„Лијеп такмичарски викенд је иза нас. Екипа је обавила одличан посао. Упркос високој температури на трци, која је износила 47 степени целзијуса и тешким условима за вожњу аутомобил је радио савршено. На тренинзима који су вожени у суботу већ се могло видјети да је аутомобил одлично подешен за ову стазу и да резултат у недјељу неће изостати. Дао сам све од себе и то је било више него довољно да са 12 секунди предности пласирам испред конкурента из мађарске Золтана Балатинцз-а. Обе трке сам завршио са временима која су 4 секунде боља од рекорда стазе из 2010. и морам бити презадовољан“, каже Миљевић.