Борац преокренуо против новајлије из Велике Обарске

Јоцо Стокић са два брзинска гола почетком другог полувремена донио тријумф Бањалучанима у Бијељини против Младости 3:2 (1:2). Младост је фуриозно отворила утакмицу и већ у 15. минуту имала предност од два гола. Бањалучани су капитулирали два пута у свега три минута. Прво је Александар Васић у 12. минуту довео домаће у вођство, а недуго […]

недеља, август 25, 2013 / 19:05

Јоцо Стокић са два брзинска гола почетком другог полувремена донио тријумф Бањалучанима у Бијељини против Младости 3:2 (1:2).

Младост је фуриозно отворила утакмицу и већ у 15. минуту имала предност од два гола. Бањалучани су капитулирали два пута у свега три минута.

Прво је Александар Васић у 12. минуту довео домаће у вођство, а недуго затим стријелац првог поготка асистирао је Драгиши Комарчевићу, који погађа за 2:0.

Борац се буди у 25. минуту, када преко свог најбољег стријелца ове сезоне Огњена Ђелмића успијева да смањи на 2:1. Могао је Ђелмић пет минута прије краја првог дијела игре донијети изједначење гостима, али је шутирао преко гола.

Ипак, у другом полувремену Бањалучани су показали да нису са разлогом непоражени у прва четири кола. прво је у 50. минуту искусни Младен Жижовић упослио Јоцу Стокића, који погађа за 2:2, а непун минут касније Стокић својим другим поготком доноси потпун преокрет и побједу црвено-плавим.

(Министрова Младост из Велике Обарске)

Екипа Драгана Јовића тако је након непотпуног петог кола (вечерас играју Жељезничар и Радник) преузела лидерску позицију на табели Премијер лиге БиХ.

У другом мечу који је одигран од 17 часова, гледаоци у "Врапчићима" нису се ни смјестили на трибине, а Вележ је преко Шевке Окића стигао до предности. Ипак, то није пореметило госте, који су већ у 18. минуту стигли до изједначења.

Сулејман Смајић одлично је извео слободан ударац, пронашао младог везњака "вукова" Амара Рахмановића, а овај доноси Олимпику изједначење.

У другом полувремену није било погодака, па су обје екипе на крају морале да се задовоље са бодом.