Баскијско-шпанско финале Лиге Европе

У финалу Лиге Европе, 9. маја у Букурешту, састаће се екипе мадридског Атлетика и Атлетика из Билбаоа. Узбудљивији реванш меч полуфинала био је онај на Сан Мамесу гдје су Баскијци успјели да надокнаде гол минуса из првог сусрета и са 3:1 савладају Спортинг из Лисабона и тако изборе финале. Било је пуно узбуђења у првих […]

петак, април 27, 2012 / 09:34

У финалу Лиге Европе, 9. маја у Букурешту, састаће се екипе мадридског Атлетика и Атлетика из Билбаоа.

Узбудљивији реванш меч полуфинала био је онај на Сан Мамесу гдје су Баскијци успјели да надокнаде гол минуса из првог сусрета и са 3:1 савладају Спортинг из Лисабона и тако изборе финале.

Било је пуно узбуђења у првих 45 минута, поготово у завршници када су постигнута два гола. Све је мирисало на продужетке, али је Фернандо Љоренте неколико минута прије краја постигао трећи гол за домаћина и донио неописиву радост навијачима.

Мадридски Атлетико је и други пут успио да савлада Валенсију, овог пута минималним резултатом.

Домаћин је имао иницијативу, али су сви покушаји били исувише млаки, да би Мадриђани послије сат времена стигли до вођства које им је омогућило мирну завршницу, чак и са играчем мање, пошто је петнаестак минута прије краја искључен Тијаго.