Атлетик Билбао славио у Гелзенкирхену

Екипа Атлетик Билбаа доказала је да је најпријатније изненађење овогодишње Лиге Европе, пошто је у Гелзенкирхену савладала Шалке са невјероватних 4:2. АЗ је на свом терену побиједио Валенсију са 2:1, истим резултатом Атлетико је побиједио Хановер. а Спортинг је славио против Металиста са 2:1. Играчи Атлетико Мадрида су преко Фалкаа повели против Хановера са 1:0. […]

четвртак, март 29, 2012 / 21:38

Екипа Атлетик Билбаа доказала је да је најпријатније изненађење овогодишње Лиге Европе, пошто је у Гелзенкирхену савладала Шалке са невјероватних 4:2.

АЗ је на свом терену побиједио Валенсију са 2:1, истим резултатом Атлетико је побиједио Хановер. а Спортинг је славио против Металиста са 2:1.

Играчи Атлетико Мадрида су преко Фалкаа повели против Хановера са 1:0. На 1:1 изједначио је Маме Диуф. Салвио повећава на 2:1. Аз је повео голом Холмана, изједначио је Топал. Ново вођство доноси Мартенс у 79. минуту.

Спортинг је до предности дошао голом Измаилова у 51. минуту, на 2:0 повећао је Инсуа у 64, а у последњим тренуцима меча Ксавијер је из пенала дао гол за Металист.

Голови у Гелзенкирхену пали су у два минута 20. и 22. првог полувремена, стријелци су били Љоренте и Раул, а у 58, минуту Раул доноси предност свом тиму. У 73. минуту Љоренте главом изједначује на 2:2. Потпуни прекокрет доноси де Маркос у 81. минуту. Нови гол Билбаа у надокнади, гол постиже Муриаин.