ПАО славио, одлучује мајсторица

Кошаркаши Панатинаикоса савладали су Макаби у Нокиа Арени у Тел Авиву са 78:69 у четвртом мечу четвртфиналне серије Евролиге и изједначили су на 2-2 у побједама. Мајсторица ће се играти у дворани ОАКА у Атини. Најбољи код Панатинаикоса био је Ник Калатес са 15 поена и по 3 скока и асистенције, Шарунас Јасикевичијус постигао је […]

четвртак, март 29, 2012 / 21:41

Кошаркаши Панатинаикоса савладали су Макаби у Нокиа Арени у Тел Авиву са 78:69 у четвртом мечу четвртфиналне серије Евролиге и изједначили су на 2-2 у побједама.

Мајсторица ће се играти у дворани ОАКА у Атини.

Најбољи код Панатинаикоса био је Ник Калатес са 15 поена и по 3 скока и асистенције, Шарунас Јасикевичијус постигао је 13 поена, Кајмакоглу је имао 12 поена и 7 скокова, а Дијамантидис је такође убацио 12 поена. Кит Ленгфорд и Девин Смит предводили су Макаби са по 14 поена, а Лиор Елијаху убацио је 12.

За разлику од трећег меча, ‘зелени’ су много концентрисаније почели меч и нису дозволили домаћима да направе предност на крилима публике.

Гости су неколико пута лако поентирали из рекета (Калатес и Батист), али је Ленгфорд индивидуалним акцијама на почетку држао Макаби у игри. Управо његовим поенима домаћи су повели са 17:15, а после бацања Бурштајна било је 19:17 на крају прве четвртине.

Улазак Вујукаса допринио је бољој игри гостију – снажни центар убацио је осам поена за пет минута на паркету, а после тројке Јасикевичијуса ПАО је повео са 30:25.

Четири узастопно промашена слободна бацања онемогућили су тим Жељка Обрадовића да се резултатски одлијепи, а на другој страни разиграо се Елијаху.

Ипак, Калатес је напокон искористио чињеницу да га ривал пушта да шутира за три поена и погодио је за 40:35, а исту предност ПАО је имао на полувремену (41:36).

Гдје је стао у првом, Калатес је наставио у другом полувремену – везао је пет поена, а после тројке Смита на семафору је писало 49:38 за ПАО и Блат је био принуђен да затражи тајм-аут.

После минута одмора Макаби је одговорио серијом 9-0 (Елијаху, Ленгфорд и Охајон), али Израелци су пропустили неколико напада да поптуно ухвате прикључак и Грци су после трећег периода водили са 54:50.

Тројком Кајмакоглуа почетком последње дионице Панатинаикос је повео са 59:51, али Ленгфорд на суви индивидуални квалтет враћа домаће у игру.

Макаби је играо све боље у одбрани, а после тројке Малета и карактеристичног ‘флоутера’ Елијахуа домаћи су после дуго времена повели (65:64), на нешто више од четири минута до краја.

Малет је потом промашио две важне тројке, а ПАО је са линије пенала преокренуо резултат – 70:67. Кајмакоглу је потом погодио после офанзивног скока, а затим је Хендрикс промашио оба слободна бацања и направио беспотребан фаул над Дијамантидисом, чиме је меч одлучен.

Пласман на ‘фајнал-фор’ већ је обезбиједила Барселона, која је са 3-0 елиминисала Уникс. У петак су на програму још двије четврте утакмице – Олимпијакос има вођство од 2-1 и дочекује Монтепаски (20.45х), а ЦСКА са истом предношћу гостује у Билбау (20.30х).