Ватерполисти Србије одували Хрватску

Ватерполисти Србије декласирали су Хрватску резултатом 13:6, у првој утакмици на Европском првенству у Београду. Србија је потпуно доминирала пред пуном Комбанк ареном и потврдила да је највећи фаворит за освајање још једне медаље. У репризи финала Свјетског шампионата у којем су славили са 11:4, Делфини су били још убједљивији и источном сусједу нису дали […]

недеља, јануар 10, 2016 / 21:55

Ватерполисти Србије декласирали су Хрватску резултатом 13:6, у првој утакмици на Европском првенству у Београду.

Србија је потпуно доминирала пред пуном Комбанк ареном и потврдила да је највећи фаворит за освајање још једне медаље.

У репризи финала Свјетског шампионата у којем су славили са 11:4, Делфини су били још убједљивији и источном сусједу нису дали ни најмању наду да могу до повољног резултата.

Иако су гости повели већ у првом нападу, већ до краја прве четвртине на семафору је писало 3:1 за Србију. Предност је константно расла, а Хрвати су били потпуно немоћни на оба краја базена. Душан Мандић покренуо је тим евроголовима у првом, да би Андрија Прлаиновић дотукао великог ривала.

Покушавали су хрватски ватерполисти да се врате головима Бушљеа и Лончара, али је Србија сваки пут имала адекватан одговор и са чак четири гола предности отишла на одмор.Наш тим се није заустављао, разиграли су се и резервисти Никић, Ћук и Митровић, коју су стигли и да направе егзибицију за великих 11:3 два минута пре краја треће четвртине.

Шетка је другим голом прекинуо серију Србије од шест погодака заредом, али је Гоцић вратио нових “+6”. Највећа предност Србије износила је девет разлике средином последње деонице(13:4), али је екипа Ивице Туцака на крају ублажила пораз, шести у последњих седам дуела ’Делфинима’.

Два велика ривала одиграла су 27. међусобни сусрет – Србија је забиљежила 17. побједу, Хрвати су славили осам пута, уз два ремија. На Европским првенствима изабраници Дејана Савића сада имају пет тријумфа, три више од суседа.

Прије утакмице званично је отворено Европско првенство, а током церемоније чули су се бучни звиждуци када је министар омладине и спорта Вања Удовичић изразио захвалност прермијеру Александру Вучићу и градоначелнику Синиши Малом.

У оквиру ове групе Француска је раније данас савладала Малту 17:7, што је и очекивани резултат, док је Шпанија у групи А побиједила Словачку 13:4, а Црна Гора је била боља од Холандије 13:6.