Стоп шампиону: Реал расуо Бајерн у комаде

Први финалисти Лиге шампиона су фудбалери Реал Мадрида, у реванш мечу полуфинала савладали су браниоца трофеја, минхенски Бајерн са 4:0. Тренер шпанског тима Карло Анчелоти поново је употребио тактику из прве утакмице, препустио је теренску иницијативу противнику и чекао шансу из контранапада. Реал је питање побједника ријешио већ у првих 35 минута, двоструки стријелац био […]

уторак, април 29, 2014 / 22:24

Први финалисти Лиге шампиона су фудбалери Реал Мадрида, у реванш мечу полуфинала савладали су браниоца трофеја, минхенски Бајерн са 4:0.

Тренер шпанског тима Карло Анчелоти поново је употребио тактику из прве утакмице, препустио је теренску иницијативу противнику и чекао шансу из контранапада.

Реал је питање побједника ријешио већ у првих 35 минута, двоструки стријелац био је Серхио Рамос, оба пута после прекида, а свој 15. гол у овој сезони ЛШ после сјајне акције Бенземе и Бејла постигао је Кристијано Роналдо.

Најбољи фудбалер свијета за прошлу годину је сјајну игру своје екипе крунисао у последњем минуту регуларног дијела меча, изборио је слободан ударац из непосредне близине казненог простора и послао лопту испод живог зида, поред скамењеног Нојера.

Мадриђани су још једном свјесно препустили доминацију браниоцу титуле освајача Лиге шампиона, на старту је веома активан био Франк Рибери, међутим наде Пепа Гвардиоле у успјешност тики-таке убрзо су пале у воду. Утакмица је почела минутом ћутања, у част недавно преминулих фудбалских стручњака, Вујадина Бошкова, некадашњег тренера Реал Мадрида, те Тита Виљанове, бившег сарадника и великог пријатеља тренера Бајерна Пепа Гвардиоле.

Већ у 16. минуту Реал је повео, Карим Бензема је био веома опасан по гол Мануела Нојера, али је његов атак заустављен избацивењем лопте у корнер. Ударац из угла извео је Лука Модрић, право на главу Серхија Рамоса, па чувару мреже домаћих није било помоћи.

Свега четири минута касније „краљевски клуб“ је дуплирао предност, поново центаршут и поново Рамос. Овога пута није било ударца из угла Ди Марија је извео слободан ударац са четрдесетак метара, Пепе је окрзнуо лопту таман толико да она стигне до Рамоса. Репрезентативца Шпаније је потпуно заборавио чувар, Марио Манџукић, па се дефанзивац Реала само поклонио и донио велику предност свом тиму.

Покушавао је Бајерн на све начине да стигне до шансе за гол, како са крилних тако и са централних позиција, Нојер је у неколико наврата играо улогу трећег штопера, али то није успио да обави на прави начин у 35. минуту.

Ди Марија је упутио феноменалан пас, дуг педесетак метара, до Бенземе, он ју је додао захухталом Бејлу, који је несебично упослио Роналда. Португалац није имао тежак посао, матирао је Нојера и практично запечатио судбину, до вечерас, шампиона Европе.

До краја полувремена Бајерн је нападао, Реал се бранио, али промјене резултата није било. По тој матрици се играло и у добром дијелу наставка, Нијемци су притискали са свих страна, екипа Карла Анчелотија се бранила са десеторицом, предвођена сјајним Пепеом који је добио готово сваки ваздушни дуел.

Неколико добрих покушаја забиљежили су Рибери, Робен и Крос, а остаје енигма шта је Гвардиола мислио да учини увођењем Мартинеса умјесто Манџукића. Средином полувремена се ипак вратио игри са једним класичним нападачем, увођењем Клаудија Писара, док је и Марио Геце имао неколико занимљивих, али безуспјешних потеза.

Тачку на утакмицу ставио је Роналдо, у последњем минуту је изборио фаул у непосредној близини казненог простора, заузео карактеристичан став и послао лопту испод живог зида у гол, поред Нојера који је само погледом испратио ситуацију.

Екипи Реала је ово 13. финале Лиге шампиона, последњи пут су „ушати“ пехар освојили 2002. године побједом над Бајер Леверкузеном, док је Бајерн пропустио шансу да се прикључи Јувентусу, који је последњи тим са три узастопна финала елитног клупског такмичења.