Србија побиједила Шпанију на старту ЕП у ватерполу

Потпуно заслужено, са врхунском одбраном, ватеролисти Србије побједом над Шпанијом с 8:5 (1:0, 2:3, 3:1, 2:1) Србија је започела такмичење на ЕП. У првих осам минута Соро је већ имао пет одбрана, „скинуо” је и петерац Молини. Пијетловић је погодио мрежу на себи својствен начин. Побјегао је беку и гол је био неминован. Проблем са […]

понедељак, јануар 16, 2012 / 20:15

Потпуно заслужено, са врхунском одбраном, ватеролисти Србије побједом над Шпанијом с 8:5 (1:0, 2:3, 3:1, 2:1) Србија је започела такмичење на ЕП.

У првих осам минута Соро је већ имао пет одбрана, „скинуо” је и петерац Молини. Пијетловић је погодио мрежу на себи својствен начин. Побјегао је беку и гол је био неминован.

Проблем са играчем више се појавио у другој четвртини. Тек смо из шесте прилике погодили преко Митровића. Прије тога је Шпанија искористила два искључења борбеног Ћука и повела с 2:1. Још једном су водили преко Переза, али је Рађен 55 секунди прије краја обезбиједио реми пред паузу од пет минута.

– Драго ми је да смо победили на старту. У почетку смо правили грешке јер смо претерано желели да обезбедимо предност. Успели смо после да се смиримо .Честитам екипи јер је ово заиста сјајан тријумф, – рекао је Никола Рађен.

Одбрана је у другом полувремену наставила да меље. Шпанци су принуђени да шутирају из тешких позиција, али Соро хвата буквално све.

Вања Удовичић показује какав је ас. Прво га проналази Филиповић за 4:3. Други пут ступа на сцену код резултата 5:4. Имали је наша екипа играча више, Удовичић је лукаво, када је то мало ко очекивао савладао Агилара.

У међувремену је српски чувар мреже одбранио и други петерац, овога пута Гарсији.

Требало је меч привести крају. Шпанци су се потпуно деморалисали, остали без идеје у нападу. У једном тренутку су пропустили прилику, Соро је контру бацио свом капитену који се скоро ушетао у гол. То је био и крај свих надања.

Пијетловић је повисио на 8:4, Мингел смањио на три разлике, али коначна разлика је мало кога интересовала.

– Не знам можда је ово мач са две оштрице. Јако тешка утакмица, после се можда одморимо. У првој четвртини нисам знао где се налазим. После је све дошло на своје и задовољан сам. Имао сам здравствене проблеме али сада о томе не мислим, – рекао је сјајни Душко Пијетловић

Базен: Петер ван ден Хогенбанд. Гледалаца :400. Судије: Коризна (Пољска) и Василеу (Грчка). Искључења: Србија 8(3), Шпанија 11(3). Два играча више: Србија 1(1) Петерци: Шпанија 2(0).

СРБИЈА: Соро, Шапоњић, Гоцић, В. Удовичић 3, Ћук, Д. Пијетловић 2, Никић, Алексић, Рађен 2, Филиповић, Прлаиновић, С. Митровић 1, Б. Митровић. Селектор: Деј. Удовичић.

ШПАНИЈА: И. Агилар, М. Гарсија, Маларах, Ширањи, Молина 1(0), Мингел 1, Гаљего, Еспањол, Валес, Пероне 2, Перез 1, Ч. Гарсија (0), Лопез. Селектор: Р. Агилар.