Шпанци се мало опустили, и изабрали Србију за ривала

Кошаркашка репрезентација Србије играће у четвртфиналу Европског првенства у Словенији против Шпаније, која је изгубила вечерас после продужетка од Италије са 86:81 (24:12, 13:25, 8:19, 25:14, 16:11) у последњем колу групе Ф. Шпанија је овим поразом заузела четврто мјесто у групи, док ће Италија као трећепласирана на мегдан ићи Литванцима. Актуелни прваци Европе нису успјели […]

понедељак, септембар 16, 2013 / 20:22

Кошаркашка репрезентација Србије играће у четвртфиналу Европског првенства у Словенији против Шпаније, која је изгубила вечерас после продужетка од Италије са 86:81 (24:12, 13:25, 8:19, 25:14, 16:11) у последњем колу групе Ф.

Шпанија је овим поразом заузела четврто мјесто у групи, док ће Италија као трећепласирана на мегдан ићи Литванцима.

Актуелни прваци Европе нису успјели да дођу до побједе, иако су у последњу четвртину ушли са предношћу од 11 поена (56:45).

Италија је у финишу меча казнила опуштање Шпаније, а додатних пет минута екипи Симонеа Пјаниђанија донио је Луиђи Датоме поготком 2.8 секунди прије краја.

Узбудљиво је било и у продужетку, гдје су Алесандро Ђентиле (25 поена), Пјетро Арадори (17) и Марко Белинели (16) предводили „азуре” до преокрета.

Центар Марк Гасол је са 32 поена и 10 скокова био незадржив под кошем, али то није помогло „фурији” да избјегне пораз.

У првом мечу Хрватска је побиједила Грчку са 92:88 после два продужетка, обезбиједила прво мјесто у групи и дуел са Украјином у четвртфиналу.

Вечерас од 21 сат у последњој утакмици групе Ф састају се Словенија и Финска, а тај меч је без резултатског значаја јер је домаћин шампионата осигурао друго мјесто на табели.

Утакмица између Србије и Шпаније игра се у сриједу, 18. септембра, од 17.45, док је од 21 сат на програму меч Словенија – Француска.

Дан касније састају се Хрватска – Украјина (17.45) и Литванија – Италија (21).

Полуфинала ЕП су на програму у петак, 20. септембра, а финале два дана касније.