Пречка дијелила Партизан од бода

Фудбалери Партизана доживјели су трећи пораз у Лиги Европе, али су постигли први гол у такмичењу. Црно-бели су опет поражени од Бешикташа, овај пут 2:1 (0:0), али су у Истанбулу били значајно бољи него у Београду. Партизан је био немоћан у првом полувремену, ниједном није запријетио ривалу, који је меч ријешио у року од пет […]

четвртак, новембар 6, 2014 / 21:11

Фудбалери Партизана доживјели су трећи пораз у Лиги Европе, али су постигли први гол у такмичењу.

Црно-бели су опет поражени од Бешикташа, овај пут 2:1 (0:0), али су у Истанбулу били значајно бољи него у Београду.

Партизан је био немоћан у првом полувремену, ниједном није запријетио ривалу, који је меч ријешио у року од пет минута у наставку головима Дембе Ба. Црно-бели су одлично одиграли преосталих пола сата, те лијепим голом Саше Марковића ублажили пораз. У 95. минуту голман Гонан и пречка спасили су домаћина ремија.

Српски тим из четири меча има само један бод, па пред дуеле са Тотенхемом у Лондону и Астерасом у Хумској нема шансу да се пласира у следећу рунди такмичења.

Партизан је у првом полувремену играо у стилу његових ривала из Јелен Суперлиги, "бункером" је чувао гол од константних напада домаћина. Предвођени сјајним Гоханом Тореом Турцису често пријетили, али је Лукач био угрожен само после центаршутева и удараца са дистанце.

У истом ритму је настављено друго полувријеме, али као и у Београду, пет минута било је довољно да Бешикташ добије меч. Прво је у 55. минуту капитен Војислав Станковић непрезним стартом у казненом оборио Тореа, што је Демба Ба из пенала претворио у вођство.

Већ у 62. минуту Бешикташ је искористио непрезност високо постављене одбране црно-белих, те контром сјајног тандем Торе-Ба дуплирао предност новим поготком Сенегалца. Након овог гола Николић уводи у игру Сашу Илића, Данка Лазовића и Анрију Живковића, и Партизан преузима контролу над игром.

Црно-бели су константно нападали, да би 12 минута прије краја након одличне повратне лопте Илића, Саша Марковић презицним ударцем по земљи постигао први гол Партизана у ЛЕ.

Партизан је у финишу тражио бод, и замало стигао до њега у 95. минуту, по истеку судијске надокнаде времена. Кавлак прави фаул на око 20 метара од гола, Никола Дринчић је сјајно гађао преко живог зида, али превише близу голмана Гонана који успева да интервенише.

До одбијене лопте први стиже Данко Лазовић који снажно шутира, сувише снажно јер погађа пречку, а лопта се одбија од земљу и у казени, гдје играчи Партизана праве фаул.

У следећем колу Партизан гостује Тотенхему 27. новембра на Вајт Харт Лејну, а потом дочекује Астерас у последњем колу.