Породица Гвозденовић поднијела приговор на одлуку о Добровољачкој

Гордана Гвозденовић са Хан Пијеска, сестра Обрада Гвозденовића, потпоручника ЈНА који је убијен 2. маја 1992. године на Скендерији у санитетском возилу, упутила је Канцеларији главног тужиоца БиХ Приговор на наредбу тужиоца Џуда Романа о обустављању истраге против 14 лица у предмету "Добровољачка". Милан Романић, адвокат породице Гвозденовић, рекао је Срни да је Обрад убијен […]

недеља, јануар 29, 2012 / 10:45

Гордана Гвозденовић са Хан Пијеска, сестра Обрада Гвозденовића, потпоручника ЈНА који је убијен 2. маја 1992. године на Скендерији у санитетском возилу, упутила је Канцеларији главног тужиоца БиХ Приговор на наредбу тужиоца Џуда Романа о обустављању истраге против 14 лица у предмету "Добровољачка".

Милан Романић, адвокат породице Гвозденовић, рекао је Срни да је Обрад убијен на Скендерији и да се налазио у пратњи санитетског возила са медицинским особљем које се кретало из Војне болнице према Дому армије ЈНА у Сарајеву.

"У нормалним државама истрага о овом злочину већ би била завршена, а одговорни приведени лицу правде, јер је пуцано у санитетско возило, а дан касније и у колону ЈНА која се мирно повлачила у Добровољачкој. Под притиском САД у БиХ се желе заташкати злочини, јер Америка води политику заташкавања злочина од Хирошиме и Нагасакија па све до Вијетнама, Ирака и Авганистана", закључио је Романић.

Ово је други приговор који је поднесен Канцеларији главног тужиоца Тужилаштва БиХ за "Добровољачку". Романић је недавно поднио приговор у име Богдане Томовић са Хан Пијеска, чији је син Здравко убијен у Добровољачкој улици у Сарајеву 3. маја 1992. године о чему постоје свједочења и докази.

Међународни тужилац у Тужилаштву БиХ Џуд Романо обуставио је истрагу у случају "Добровољачка" против 14 лица, међу којима су и Ејуп Ганић, Заим Бацковић, Јован Дивјак, за напад на конвој ЈНА у Добровољачкој улици 3. маја 1992. године, уз образложење да "та радња сама по себи не представља кривично дјело, с обзиром да је конвој ЈНА представљао закониту војну мету".

Према измјенама Правилника о унутрашњој организацији Тужилаштва БиХ, које су ступиле на снагу 5. јануара, омогућено је да међународни тужилац сам донесе одлуку о обустављању истраге у случају "Добровољачка".

Приговор на одлуку Романа најавило је и Министарство унутрашњих послова Републике Српске.



Оставите одговор