Њемачки експрес за полуфинале

Фудбалска репрезентација Њемачке други је полуфиналиста шампионата Европе 2012. у Пољској и Украјини. Екипа Јоакима Лева је у Гдањску према очекивањима савладала селекцију Грчке са 4:2. Нијемци су на полувремену водили голом Филипа Лама у 39. минуту, на кратко је изједначио Самарас у 55. а до краја су мрежу Грчке погодили још Кедира у 61. […]

петак, јун 22, 2012 / 23:31

Фудбалска репрезентација Њемачке други је полуфиналиста шампионата Европе 2012. у Пољској и Украјини. Екипа Јоакима Лева је у Гдањску према очекивањима савладала селекцију Грчке са 4:2.

Нијемци су на полувремену водили голом Филипа Лама у 39. минуту, на кратко је изједначио Самарас у 55. а до краја су мрежу Грчке погодили још Кедира у 61. Клосе у 68. и Ројс у 74. минуту. Коначан резултат са пенала је поставио Салпингидис минут пре краја.

Нијемци су у овај дуел ушли као велики фаворити и то су оправдали током 90 минута. Јоаким Лев направио је три промјене у стартној постави у односу на претходне мечеве, али то није много утицало на игру његове екипе.

Иако је Грчка у првом полувремену примила један а у другом три гола, утисак је да је тим Фернанда Сантоша био знатно бољи у наставку утакмице.

Противник Њемачке у полуфиналу биће побједник последњег четвртфинала у којем се састају Енглеска – Италија.