Малага оптужила Уефу

Власник Малаге шеик Абдулах Ал Тани најавио је данас да ће тражити од УЕФА да покрене истрагу поводом, како је навео, нерегуларног суђења у екиминацији од Борусије из Дортмунда у четвртфиналу Лиге шампиона. "Позивам УЕФА да отвори истрагу", написао је на Твитеру Ал Тани. Тренер Мануел Пелегрини такође је окривио неправедне судијске одлуке за спектакуларни […]

среда, април 10, 2013 / 12:53

Власник Малаге шеик Абдулах Ал Тани најавио је данас да ће тражити од УЕФА да покрене истрагу поводом, како је навео, нерегуларног суђења у екиминацији од Борусије из Дортмунда у четвртфиналу Лиге шампиона.

"Позивам УЕФА да отвори истрагу", написао је на Твитеру Ал Тани.

Тренер Мануел Пелегрини такође је окривио неправедне судијске одлуке за спектакуларни преокрет у посљедњих неколико минита меча, када је Дортмунд прво у 90. минуту изједначио на 2:2, а потом у надокнади времена тријумфовао и пласирао се у полуфинале.

Телевизијски снимци су показали да су приликом постизања трећег гола, чак тројица играча Дортмунда била у офсајду. Истина, и приликом другог гола за Малагу, било је офсајда који судија није видио.

"Након што смо повели са 2:1, више није било суђења", рекао је Пелегрини на конференцији за новинаре.

Он је нагласио да су његови играчи били "гурани и ударани лактовима".

"Огрочени смо оваквим суђењем", рекао је Пелегрини.

Нападач Малаге Хоакин отишао је још даље у критикама суђења рекавши да је "све то био дио завјере" коју је "сковао" предсједник УЕФА Мишел Платини.

"Сумњамо да иза свега стоји Платини", рекао је Хоакин за шпански радио.

Он је додао да је било лако реализовати ову "завјеру".

"Ми смо Малага, а не Реал Мадрид, и зато је било лако да се све то реализује", рекао је Хоакин.

Нападач Малаге Роке Санта Круз рекао је да је његов тим био "на четири минуте од полуфинала", које им је, како је рекао "отето".

УЕФА је крајем прошле године казнила Малагу суспензијом са свих европских такмичења у првој наредној сезони за коју се буде квалификовала, због непоштовања финансијског правилника УЕФА, односно неплаћања пореза и неисплаћивања играча на вријеме.