Лига Европе: Спарта боља од Енглеза после 33 године, испали Ница и Интер

Лига Европе је завршена за Ницу (лидера француског првенства, коју води сјајни Лусијен Фавр) и за Интер.

четвртак, новембар 24, 2016 / 22:28

Фудбалери Шалкеа обезбиједили су прво мјесто у групи Лиге Европе, пошто су на свом терену побиједили Ницу са 2:0 и тако лидера француског првенства оставили без шансе да се пласира у другу фазу.

Интер је такође остао без шанси да прође у другу фазу, после пораза у гостима од Хапоела Бер Шеве са 3:2.

Шалке је са по голом у сваком полувремену освојио свој 15. бод и сада има осам бодова више од Краснодара, који је одиграо 1:1 са Салцбургом. Аустријска екипа има четири бода, а Ница три. Краснодар у последњем колу иде у госте Ници, док Салцбург чека Шалке.

Интер је водио 2:0 на полувремену, головима Маура Икардија и Марцела Брозовића. Хапоел је смањио разлику голом који је главом дао Лусио Марањао у 58. минуту. Можда је кључни тренутак био у 69. минуту, када је голман миланског тима Самир Хандановић добио други жути картон због прекршаја у шеснаестерцу, а домаћем тиму је додијељен пенал.

Антони Нвакеме је искористио пенал и домаћи тим је изједначио. Коначни резултат постигао је Мохамад Гадир у трећем минуту надокнаде.

Интер је тако остао на три бода из пет кола. Прва у групи је прашка Спарта, која је побиједила Саутемптон са 1:0 (то је прва побједа чешког великана против једног енглеског тима после 33 године). Чешки тим има 12 бодова, а енглески и израелски тим по седам.

Они ће у директном дуелу у Саутемптону у последњем колу одлучити ко ће ићи у другу фазу.

ПАОК је у Фиренци побиједио Фиорентину са 3:2 и тако сачувао шансе да се пласира даље, пошто је Карабаг изгубио од Либереца 3:0.

Фиорентина само теоријски може да остане без друге фазе, пошто има три бода више од ПАОК-а и Карабага, са којим игра у последњем колу, али има бољу гол-разлику.

Ајакс је и званично обезбиједио пласман у другу фазу са првог мјеста у Групи Г, пошто је побиједио Панатинаикос 2:0. Селта и Стандард Лијеж одиграли су 1:1, тако да сада имају по шест бодова, седам мање од холандске екипе.

Стандард у последњем колу чека Ајакс, док Селта иде у госте Панатинаикосу, који има један бод.